Malá kostka s velkým efektem. Tohoto motta se drží značka Waterdrop, která vytvořila jedinečné kapsle plné vitamínů a minerálů.

Reklama na Waterdrop na mě jednu dobu vyskakovala snad téměř všude. Poměrně dlouhou dobu jsem vůči tomu byla imunní. Nakonec mi to ale přece jen nedalo a drink jsem si koupila přímo v obchodě. Narazila jsem na něj v Německu v klasickém obchodě s potravinami. Přes internet bych ale asi objednávku nikdy nezrealizovala. Až tak zvědavá jsem totiž nebyla 😀

Waterdrop mikrodrink je malá kostička, která obsahuje velké množství botanických výtažků. Kostka je bez cukru a obsahuje například acai z Brazílie, asijský ženšen, moringa z Indie nebo africký baobab. Pro nás to tedy znamená jediné – velká koncentrace potřebných vitamínů a minerálů v jedné malé krychličce.

Insta-friendly balení

Pokud přihlídneme k samotnému balení, značka rozhodně ví, co dělá. Design balení je velice krásný, lákavý a vyloženě instafriendly. Co už se mi ale líbí méně je to, že každá kostka je zabalena zvlášť v malé plastové krabičce. Vzhledem k udržitelnosti vitamínů a minerálů je to nezbytné – vše by se jinak vytratilo a efekt by byl nulový. Chápu tedy, proč firma zvolila tuto cestou, ale osobně mi to není příjemné.

waterdrop
Waterdrop obsahuje v balení hned několik kostiček. Já konkrétně vyzkoušela variantu Relax.

Příprava mikrodrinku

Příprava samotného drinku a použití kapsle Waterdrop je velice jednoduchá. Stačí kapsli vhodit do jednoho litru čisté vody a výživný drink je na světě. Výživným nemyslím, že by to nahradilo jídlo, ale kolik z vás dbá na to, zda denně přijme potřebné množství vitamínů a minerálů? Já třeba ne, a tak jsem drink ráda vyzkoušela.

K rozpuštění kapsle ve vodě se používá šumivý roztok hydrogenuhličitanu sodného ( jedlá soda), uhličitanu draselného a kyseliny citrónové. Kyselina citronová reaguje s uhličitanem sodným a draslíkem a zcela zmizí. Zůstane sodný a draselný citrát, které jsou pro tělo zásadité a nejsou to těžké soli, ale alkalické kovy.

Pravá chuť ovoce?

Chuťově byl drink Relax velice příjemný. Jemně nasládlý, ale ne příliš (Waterdrop neobsahuje žádný cukr!). Já jako milovník sladkého pití jsem to velmi ocenila. Voda samotná mi totiž nechutná a musím se do ní nutit. Mojí neřestí jsou jednoznačně sladké ledové čaje a šťávy, které jsou plné cukru a rozhodně pro mé tělo nejsou prospěšné. To vše si samozřejmě uvědomuji a snažím se to co nejvíce omezit, ale chuť je často silnější než já 😀

Pro milovníky sladkého pití je to tedy možná dobré východisko v tom, že ošálíte své chuťové pohárky, ale nedostáváte do sebe pitím ještě další zbytečný cukr. Z dlouhodobého hlediska mi však (z důvodu plastových nádobek) nepřijde pití Waterdrop výhodné.

Za dobu pití drinku jsem nepozorovala výrazné změny. Co však můžu potvrdit, že psychicky jsem se cítila lépe – celý „rituál“ přípravy drinku jsem měla spojený s tím, že TEĎ si dám něco, co je pro mé tělo prospěšné a navíc se u toho uklidním (spojitost s řadou Relax).

Watedrop microdrink mě však neoslovil natolik, že bych si ho nutně musela objednat přes internet. Čas od času, pokud bude dostupný v běžných obchodech s potravinami, si ho možná koupím, ale není to pro mě priorita.

Co vy a Waterdrop? Máte s ním zkušenosti? Pijete drink pravidelně? 🙂

Tagy: Populární