Ona Online

Už jste slyšeli o tom, že je Tea tree oil takovým malým všelékem na doma i na cesty? Pojďte se s námi podívat na výhody, které vám přinese jeho používání.

Tea tree oil má za sebou už velice dlouho historii. Získává se z listů kajeputu střídavolistého. V dávných dobách se využíval místo antibiotik a měl nezastupitelné místo jako přírodní antiseptikum. Dnes se k němu opět ve velké míře navracíme a není divu. Příroda má svou sílu, kterou byste rozhodně za žádných okolností neměli ignorovat, ale naopak ji využívat a nasávat ji.

I dnes je přírodní medicína opět na vzestupu. Spoustu lidí pochopilo, že ne všechny problémy se nutně musí řešit chemii, ale postačí i bylinky. Tea tree olej má v tomto ohledu veliké využití. Díky hojivým, protizánětlivým a antiseptickým účinkům ničí choroboplodné zárodky a má široké využití.

Lokálně se dá aplikovat téměř všude. Pozor však na to, že tea tree olej je zásadně k vnějšímu užití! Účinné látky obsažené v tea tree mají charakter terpenů a pokud byste olej požili vnitřně, byl by pro vás toxický.

100 % tea tree oil je k dostání většinou v malých baleních od 10 ml do 30 ml. V závislosti na způsobu použití se olej používá koncentrovaný nebo ředěný.

Na co se používá Tea tree oil?

  • akné
  • ucpaný nos nebo dutiny
  • drobné rány, odřeniny
  • na bodnutí od hmyzu
  • lupy a vši
  • plísně na nohou

My jsme si tea tree olej oblíbili především na boj proti lupům a mastným vlasům. Stačí pár kapek oleje nakapat přímo ke kořínkům vlasů a jemně vmasírovat. Zabráníte tak tvorbě lupů a zánětlivých míst. Lupy často vznikají díky tomu, že se na pokožce množí bakterie a plísně. Tea tree oil jim v rozmnožování zabrání a zbaví vás lupů jednou provždy. Vaše vlasová pokožka vám za to bude vděčná! Slyšeli jsme, že se dá olej využít i proti vším, ale to jsme na vlastní kůži ještě nezkoušeli 😀

Asi vůbec největší využití má tea tree oil v boji proti akné. Stačí pár kapek oleje aplikovat lokálně přímo na pupínek a nechat látky působit. Olej desinfikuje a zároveň místo vysušuje a zabraňuje tak množení bakterií.

Jak dopadlo testování?

Na testování jsme měli k dispozici Australian BodyCare Pure Oil 10 ml. Tento olejíček má krásné balení a sympatické nám je, že se jedná o opravdu 100% originální tea tree olej. Balení je malé a praktické, vejde se vám do každé kosmetické taštičky.

Kapátko je klasické jako jste zvyklé u menších olejů. Uprostřed má otvor pro aplikaci malých kapek přímo na obličej. My jsme olej nanášeli na postižená místa přímo pomocí vatové tyčinky.

Olej funguje skvěle na akné a zánětlivé boláčky. Na vyčištěnou pleť jsme vždy lokálně aplikovali olej a nechali ho působit. Do druhého dne je vidět opravdu znatelné zlepšení. Zánět se kolem ložiska zmírní a zmírní se i začervenání.

Používali jsme ho taktéž na vlasovou pokožku, kterou nádherně uzdravil. Pokud vás trápí lupy, tea tree pro vás bude ideální! Stačí ho lehce vmasírovat po umytí do vlasů a nechat působit. Nemastí vlasy, takže vám účes nezničí.

Díky tmavé lahvičce je olej chráněn před světlem, což zajišťuje jeho stabilitu a účinnost po celou dobu použití.

Cena: 179 Kč za 10 ml
Dostupnost:

Seženete na e-shopu KupKosmetiku.cz

  • krásná vůně
  • skvěle hojí, desinfikuje
  • účinný proti akné i lupům
  • o žádném záporu nevíme :-)