Potřebujete mít do léta krásná a voňavá chodidla? Vyřeší to za vás octová lázeň! Tento jednoduchý osvědčený tip vám navíc ušetří spoustu peněz v peněžence.

Blíží se čas, kdy z výloh obchodů budou zase po dlouhé zimě vykukovat krásné sandálky a pantoflíčky. Představa je to krásná, krásné sandálky však vyžadují i náležitě upravená chodidla. Nechce se vám proto své nohy příliš vystavovat? Máte na chodidlech olupující se kůži a trápí vás ztvrdlé paty?

Pokud vás navíc trápí ještě drobné trhlinky na kůži a zažloutlé ztluštělé nehty, máte s největší pravděpodobností na nohou plíseň a právě teď nastal čas s ní zatočit a dát nožky zase do pořádku!

Kožní mykóza

Když slyšíme slovo „plíseň“, každý si představí něco nečistého a zanedbaného. Není to však vždy pravda. K plísni můžeme přijít naprosto jednoduše. Problém je, že se může projevovat naprosto nenápadně a pokud je neléčená, může způsobovat další závažnější problémy.

Plíseň neboli mykóza nohou se může projevovat i jinak než zažloutlými ztluštělými nehty, jak často vídáme v reklamě. Její projevy mohou být naprosto nenápadné a většina lidí je podceňuje. Další příznaky jsou totiž ztvrdlé paty, svědění chodidel i olupující se pokožka.

Octová lázeň

Není třeba panikařit. S těmito projevy zatočí obyčejný ocet. Jedná se o kyselý roztok, který hubí plísně i jejich spory. Kyselé prostředí zjemňuje pokožku, zabíjí bakterie a tím ničí zápach, který bakterie způsobují. I když ocet sám o sobě příliš nevoní, budete velmi mile překvapení, jak po octové koupeli budou vaše nožky hebké a voňavé.

Po 15 minutové koupeli budete mít pocit, jakoby byla vaše chodidla „znovuzrozená“.

Octovou koupel můžeme používat i preventivně např. po návštěvě bazénu, wellnessu, po použití hotelové vany či sprchy, po návštěvě veřejných prostor, kde jsme byli chodili bosi.

Lázeň připravíme úplně jednoduše:

Do plastového umyvadla nalejeme 2 dcl octa na jeden litr teplé vody a nožky necháme v lázni namočené 15 minut. I když nemáme projevy mykózy, tak lázeň můžeme použít preventivně. Pokud nohy svědí, olupuje se kůže a paty jsou ztvrdlé, pak je nejvyšší čas provést léčebnou kůru a koupel nohám dopřát každý den minimálně týden nebo do vymizení nepříjemných projevů.

Budete sami překvapeni, jak dobře funguje tato jednoduchá a hlavně velice levná „babská rada“.

octová lázeň
Octová lázeň je zázrak. Vašim nohám se ihned uleví!