Minulou sobotu naše redakce ráda využila pozvání na velmi zajímavý seminář s názvem“ Jak na lehčí život s atopií“. Tento seminář pravidelně pořádá firma Bioderma.

Seminář „Jak na lehčí život s atopií“, který se pořádal v rámci projektu Pravdy o atopii, jsme navštívili poprvé. Semináře jsou určené pro širokou laickou veřejnost. Zajímavé informace se dozvěděli nejen ti, kterých se atopický ekzém přímo týká, ale cenné informace si odnesli i ti, kteří třeba v rodině mají „atopika“ a problém s atopií řeší.

Seminář se konal 16. listopadu od 10:00 do 13:30 v krásném reprezentativním prostředí coworkingového centra Opero v samém srdci Prahy poblíž Staroměstského náměstí.

Program semináře „Jak na lehčí život s atopií“

V první přednášce promluvila o příčinách vzniku a možnostech léčby, které má v současné době moderní medicína, paní MUDr. Nina Benáková, Ph.D. Dozvěděli jsme se, jak správně pečovat o pokožku a jaké přípravky jsou pro péči o atopickou kůži nejvhodnější.

Po velmi zajímavé prezentaci následovala přestávka. Pro všechny bylo připraveno výborné občerstvení v dostatečném množství. V rámci přestávky jsme si prohlédli vystavované produkty od značky Bioderma a zastavili jsme se také u značky Clevertex, která vyrábí speciální oblečení pro děti s atopickým ekzémem.

Každá bolest má svou příčinu

Po kávě jsme opět usedli a zaposlouchali jsme se do působivého povídání pana psychologa Mgr. Milana Studničky. Ten popovídal o tom, jak významný vliv na naše zdraví má stav naší mysli a co je vlastně psychosomatika. Velkým tématem byl vliv stresu a úzkosti na projevy atopického ekzému a na rozvoj dalších nemocí.

Je až neuvěřitelné, jakou obrovskou sílu má psychická pohoda. Seznámili jsme se s účinnou metodou, jak pracovat s naším strachem, který při dlouhodobém působení negativně ovlivňuje fungování celého našeho těla.

Jak ale docílit, aby se naše psychická nepohoda neničila naše zdraví? O tom se dozvíte, pokud také navštívíte tento seminář. Garantujeme vám, že nebudete ničeho litovat.

Co je skutečná potravina?

Poslední přednášející byla paní PharmDr. Margit Slimáková. Tématem jejího velice působivého povídání byla výživa. Dozvěděli jsme se, jak bychom se měli stravovat a čeho bychom se měli ve stravě vyvarovat. O vlivu výživy na naše tělo by měli být informováni nejenom lidé trpící atopií ale vlastně všichni, kteří si chtějí uchránit své zdraví co nejdéle v co nejlepší kvalitě.

Každý přednášející po skončení přednášek ochotně poskytl zájemcům individuální poradenství, takže bylo možno prokonzultovat i diskrétnější témata.

Za cenu vstupného 150 Kč jsme si odnesli opravdu spoustu výjimečných informací a zkušeností renomovaných odborníků a také balíček BIODERMA produktů. K tomu všemu jsme si v příjemném a vkusném prostředí pochutnali na výborné kávě a občerstvení. Byla to prostě skvěle strávená sobota.

Pro dobrou věc

Výtěžek z listopadového semináře „Jak na lehčí život s atopií“ byl věnován na podporu organizace DEBRA která podporuje lidi se vzácným onemocněním nazývaným nemoc motýlích křídel a Spolek Ichtyóza. Takže zaplacením vstupného navíc přispějete na dobrou věc.

A jak se na tento zajímavý seminář můžete přihlásit? Zaregistrujte se vyplněním formuláře na www.pravdyoatopii.cz/seminaře. Registrace je vzhledem k omezené kapacitě vždy nutná.

Tagy: Populární