Známá značka produktů pro ústní hygienu přišla s novinkou! Curaprox BE YOU pasty jsou opravdovým trhákem – šetrně bělí zuby a jejich design je neodolatelný!

Curaprox BE YOU sety na čištění zubů nás nenechali chladné. Jakmile jsme tyto barevné sety kartáčku společně s pastou uviděli v drogérii, ihned jsme je museli vyzkoušet! Balení každé sady Curaprox BE YOU obsahuje zubní kartáček CS 5460 Ultrasoft a balení bělící zubní pasty 90 ml.

U zubních past nás samozřejmě zajímá složení a také to, jaké má samotná pasta vlastnosti. Nutno podotknout, že pasta je spíše doplňkem k čištění zubů a je to takový „ústní deodorant„. Žádná pasta nedokáže vybělit zuby o několik odstínů – bělení je potřeba provádět pod lékařským dohledem.

Pod pojmem bělící zubní pasta jsme si tedy představovali to, že pasta bude jemně neutralizovat nažloutlý tón zubů, což už můžeme prozradit, že pasta splňuje. Pojďme se ale podívat na všechny vlastnosti past Curaprox BE YOU a postupně si je představit!

Výhody používání pasty Curaprox BE YOU

 • jemné a přírodní enzymatické bělení
 • speciální mentolové perličky, ze kterých se svěžest uvolňuje ještě desítky minut po čištění zubů
 • hydroxyapatit, který chrání a regeneruje zubní sklovinu, dokáže vyplnit i počínající zubní kaz
 • RDA 50, šetrné k zubní sklovině
 • fluorid sodný, pro prevenci zubního kazu (950 ppm)

„Jed“ jménem SLS

Jistě jste slyšeli, že se v poslední době hodně mluví o sodiumlaurylsulfátu (SLS). Tato látka se v zubních pastách často nachází. Je však k buňkám dutiny ústní velmi agresivní a může vést až k jejich podráždění a poškození. SLS také zvyšuje tvorbu aft a bolestivých poranění. Přidává se do past z jediného důvodu a tím je pěnění. Bez této látky vám pasta nebude pěnit a mnoho lidí řekne, že žádná pěna = „hnusná“ pasta.

Odjakživa jsme naučení na to, že pasta má pěnit. Vyplatí se ale tento zvyk přerušit a vyhledávat pasty bez SLS. Vaše dásně to ocení! Zubní pasty Curaprox BE YOU SLS neobsahují, a proto je nutno očekávat nižší pěnění pasty.

Osvěžující ovocné pasty Curaprox BE YOU

S novými sety BE YOU už se při čištění zubů nikdy nebudete nudit! Mimořádná kolekce těchto kartáčků a past vám zaručí, že váš rituál čištění se stane rázem zábavnější. Nevšední příchutě oslní vaše chuťové buňky!

Recenze a zkušenosti redaktorky

Už samotné balení mě uchvátilo. Barvy jsou perfektně navrženy a v drogérii vás ihned praští do oka. Pokud si set nekoupíte, minimálně vás to donutí se na něj podívat!

Kartáček je sám o sobě perfektní. Já sama ani jiný nepoužívám a nejměkčí varianta je pro mě výhodou. Jelikož nosím keramická rovnátka, je pro mě měkký kartáček nutností. S tvrdými štětinami bych se nedostala do všech záhybů za zámečky (samozřejmostí jsou pro mě i mezizubní kartáčky a solo kartáčky).

Nejvíc nás všechny asi zajímá zubní pasta. V redakci jsme měli možnost vyzkoušet tři příchutě – Candy lover s příchutí vodního melounu, Rising Star s příchutí grapefruitu s bergamotem a Challenger s příchutí ginu s tonicem.

Asi chuťově nejlepší pro mě byla Candy lover, která je velmi sladká a chuťově to je jako opravdový sladký meloun. Žádná umělá chuť! Na druhé místo bych zařadila Rising Star, která mísí dohromady lehce nahořklou chuť sladkého grapefruitu s mentolem. Výhodou je, že i když jsou některé pasty chuťově sladké, stále je zachována mentolová příchuť, což zajišťuje svěží dech.

Asi nejméně mi „chutná“ Challenger, což je sladká příchuť ginu a tonicu. Je to ale však pouze proto, že já nemám ráda už samotný gin a tonic, v redakci jinak všem kromě mě chutnala 😀

Pasta je velmi jemně našlehaná, přehnaně nepálí – díky mentolovým kuličkám se chuť postupně vyvíjí. Zubní pasty nepění tolik jako klasické pasty, které obsahují pěnidla (viz výše u SLS). Mně to ale nevadí. Jsem zvyklá si čistit zuby dlouho a velmi důkladně kvůli rovnátkům a pěna mi stejně nikdy na celé čištění nevydržela.

Jelikož se na keramická rovnátka připevňují ještě průhledné gumičky, které ale časem žloutnou, mohla jsem díky tomu perfektně vypozorovat schopnosti bělení pasty. Ještě před používáním past jsem měla gumičky po jídle, které je barevné (červená, žlutá paprika, kari, coca-cola, …), ihned nažloutlé. Od léta (od doby, kdy jsem pasty začala používat) jsem však vypozorovala, že se mi gumičky tolik nezabarvují a i zuby vypadají bělejší. Nečekejte vybělení o x odstínů. Pouze jemnou neutralizaci žlutého podtónu – což splnilo má očekávání a tento jev vítám.

Cena: 427 Kč (doporučená cena - seženete ale i levněji)
Dostupnost:

Seženete v drogériích DM a na www.curaprox.com

 • nádherný a zábavný design
 • výhodné balení pasta + kartáček
 • nevšední chutě
 • jemné bělení
 • složení pasty
 • cena (vyplatí se počkat na slevu)