Zvažujete, zda jít na laserové ošetření? V našem článku se dozvíte, k čemu je laser dobrý a jaké má ošetření výhody! Nechte si poradit od kosmetičky.

V dnešním článku se seznámíme s biostimulačním laserem a povíme si o jeho pozitivních účincích na pleť. Víte na co všechno se dá laser použít a proč je dobré na laserové ošetření jít? Kosmetička Bc. Libuše Jonáková si pro vás v článku připravila shrnutí o tom, jak laser používá ve svém salónu a jak jsou s ním její klientky spokojené.

Proč se rozhodnout pro laserové ošetření?

Laser je optické zařízení, které dokáže relativně bezpečně zkoncentrovat obrovské množství energie a vyslat ho během krátké chvíle do tkáně.

Pro estetické účely se používá několik typů laserů. Jednotlivé typy laserů se od sebe liší především vlnovou délkou a intenzitou vyzařovaného paprsku.

V kosmetice je nejčastěji používán biostimulační laser. Využívá se jeho světlo, které má schopnost urychlovat metabolismus, a tak urychluje zejména hojení pokožky, má analgetický a protizánětlivý účinek. Průchodem světla buňkou se zvyšuje propustnost buněčných membrán, tím dojde k účinnější výživě a snadnějšímu dělení buněk. Díky tomuto zlepšení regenerace pleti následně dochází k vyhlazení vrásek a projasnění obličeje.

Využití při kosmetickém ošetření

Já sama používám biostimulační laser ve svém kosmetickém salonu často jako součást některých invazivnějších kosmetických procedur jako je např. chemický peeling, diamantová mikrodermabraze, depilace voskem, hluboké čistění pleti, atd. Laser mi umožňuje zklidnit začervenání pleti a podstatně urychlit hojení po těchto ošetřeních. Pravidelně využívám jeho hojivý účinek po depilaci horního rtu voskem. Klientky po ošetření odcházejí bez jakéhokoliv podráždění pokožky, které se bez použití laseru po depilaci čí jiných procedurách často objevuje.

V estetické dermatologii se laser hojně využívá k hojení čerstvých jizev, které vzniknou po chirurgickém výkonu (po operaci, vyříznutí znaménka, poranění atd.), po popáleninách, po akné a zánětech na pleti. Ideální situace nastává, když se laser použije na čerstvou jizvu. Takto lze zabránit vzniku keloidní jizvy, urychlit hojení a zkrátit dobu rekonvalescence.

Do mého salonu velmi často přicházejí klientky na laserové ošetření jizvy např. po císařském řezu nebo po excizi pigmentového znaménka. Musím upozornit, že pokud se jedná o vyříznutí podezřelého pigmentového nebo i jiného kožního nádoru, vždy je nutno ošetření laserem provést až po vyloučení jeho malignity (po histologickém vyšetření). V případě, že byl vyříznutý útvar zhoubný, tak ošetření biostimulačním laserem provést nelze.

Výborný efekt má laser také při léčbě:
  • padání vlasů
  • oparu
  • bércového vředu
  • ekzému
  • lupénky

Laser a léčba akné

Skvělou zkušenost s biostimulačním laserem mám také při léčbě akné. Terapie bývá velmi úspěšná. Pleť s akné ve většině případech reaguje na léčbu laserem rychle a s viditelnými výsledky již po několika aplikacích. K léčbě akné ve svém salonu využívám vždy kombinaci červeného a modrého světla. Modré spektrum světla má výrazný antimikrobiální účinek. Modré světlo zastavuje růst bakterií, které akné na pleti způsobují. Červené světlo zase urychlí hojení zánětlivých vřídků.

Laserová biostimulační terapie je naprosto bezpečná a bezbolestná. Další její výhodou je schopnost laseru ošetřit i větší plochu pokožky – např. celý obličej a krk. Biostimulační laser má výborné výsledky i v kombinaci s použitím laserové gelové hydratační masky.

Délka jednoho ošetření se pohybuje okolo 15 minut. Aplikace biostimulačního laseru je bezbolestná a po zákroku nevyžaduje žádná větší omezení, je možné okamžitě pokračovat v běžných činnostech.

Lasery mají přesně daná pravidla pro použití. Především je nutné vždy chránit zrak klienta i ošetřujícího personálu před zásahem oka laserovým paprskem.

Tagy: Populární