Zaslechli jste už magické slůvko aromaterapie? Testovali jsme pro vás éterické oleje od české značky Nobilis Tilia. Vhodné proti stresu, napětí a úzkosti!

Pozitivní účinky inhalace éterických olejů jsou známe již od pradávna a není žádným překvapením, že se k aromaterapii v dnešní době opět vracíme. V době, kdy se vše točí kolem práce a na prvním místě je honba za kariérou, jsou lidé neustále vystavování nekončícímu stresu. Jsou na nás kladeny stále vyšší a vyšší nároky a lidský organismus není na dlouhodobý stres připraven.

Je potřeba se na chvíli zastavit a brát vše v klidu a především vyváženě. Nemusíte se rozdat všude a všem! Éterické oleje vám pomohou zlepšit náladu, povzbudit organismus či ho připravit na spánek. Zkrátka každý si v aromaterapii najde to své.

Seznamte se s Nobilis Tilia

Pro nás je v redakci nejdůležitější psychická pohoda. Ženy jsou obecně více náchylnější k prožívání stresu a vzniku úzkostí. Když se nad tím zamyslíte, i samotný ženský hormonální systém je oproti mužské regulaci poměrně nestabilní a prochází neustálou proměnou. Tyto neustálé změny s námi ženami umí pěkně zamávat.

S velkou radostí jsme proto přijmuli nabídku na vyzkoušení éterických olejů od české přírodní značky Nobilis Tilia. Tato česká přírodní kosmetika je certifikovaná, což je zárukou jistoty, že produkty obsahují ty nejkvalitnější rostlinné suroviny. Neobsahují parafín, vazelínu, silikony ani jiné ropné produkty. Více se dozvíte zde.

100% přírodní éterické oleje

Pokud chcete pocítit koncentrovanou pozitivní sílu, doporučujeme sáhnout po 100% přírodních éterických olejích. U takto koncentrovaných olejů je potřeba dodržovat určitý postup a je vždy třeba myslet na správné ředění. Řiďte se vždy radami na obalu. Jedině tak bude použití olejů bezpečné a co nejvíce přínosné.

Bio Mandarinka

Tento éterický olej od značky Nobilis Tilia má nasládlou ovocnou vůni. Vůně je velmi jemná a harmonizující. Pokud příliš nemusíte výrazné vůně, mandarinka se vám bude líbit. Její účinky jsou uvolňující. Rozptyluje úzkost, depresi, melancholii a smutek. Skvěle osvěžuje, bude proto ideální pro ranní nastartování organismu.

Bio Bergamot

Po otevření vás překvapí sladce ovocná a jemně dřevitá vůně. Je o něco pronikavější, než výše popsaná mandarinka, ale přesto svěží. Olej se nám skvěle osvědčil v boji proti podrážděnosti a při nervovém vypětí. Bude proto vhodný k “léčbě” premenstruačního napětí a při začínající špatné náladě.

Bio Litsea

Bio Litsea nám zpočátku příliš nevoněla, ale postupem času jsme si na ní zvykli a objevili její kouzlo. Vůně tohoto éterického oleje je velmi nevšední a opravdu specifická. Vůně je lehce nasládlá, ale cítíme z ní i kyselost. Základem je citronová vůně s květovými podtóny. Díky protiinfekčním účinkům je Litsea naším neodmyslitelným pomocníkem.

Pokud vás trápí oteklé nohy nebo jste zkrátka uchození z celodenního pobíhání po práci, bude pro vás koupel s Bio Litsea olejem ta nejlepší varianta relaxace! Ze všech olejů je Litsea asi nejvíce osvěžující a navozuje pozitivní náladu. Donutila nás i k úsměvu 🙂

Směsi 100% přírodních éterických olejů

Kombinace několika éterických olejů dávají dohromady harmonizující směs, která je nabitá uvolňujícími přísadami. Díky jedinečné kombinaci vůní si můžete vybrat směs přesně pro vás podle požadovaných účinků.

Dětská

Jemná ovocnoheřmánková vůně směsi éterických olejů je vhodná pro děti. Posiluje jejich pozitivitu, navozuje pohodu a především má směs protiinfekční, protizánětlivé a analgetické účinky na trávicí a dýchací systém. Tato je směs je ideální na zimní období, kdy děti ze školky stále nosí nachlazení a nemoci. Díky dětské směsi posílíte jejich imunitu a zároveň podpoříte zdravý spánek. Směs je vhodná pro děti od 9. týdne věku.

Pracovní

Pociťujete přepracovanost a nulovou energii? Pravý čas sáhnout po pracovní směsi, která pomáhá rozvinout schopnosti a tvůrčí potenciál. Pracovní směs podporuje prokrvení mozku a proudění energie v těle. Perfektní je proto např. při učení, posiluje koncentraci a paměť. Vůně směsi je velice svěží až dřevitá. Ačkoliv směs podporuje prokrvení mozku, z éterických olejů vás nebude bolet hlava!

Jak esenciální oleje co nejlépe využít?

Způsobů využití esenciálních olejů od Nobilis Tilia je hned několik. Klasická aromalampa nikdy nezklame a jistě tento způsob znáte všichni. My jsme se však zaměřili i na jiné možnosti.

  • masáž (prokrvení a uvolnění namoženého svalstva)
  • obklady (uvolnění, na bolest hlavy)
  • koupel (příznivé účinky na kůži, relaxace)
  • místní čištění (pro pokožku se sklonem k akné)
  • kloktání (vhodné i pro léčbu oparů a pro zklidnění dásní)
  • inhalace (při pocitech nachlazení i pro desinfekci)
  • použití v domácnosti (úklid, praní prádla, zvlhčování vzduchu)

Nikomu asi nemusíme vyprávět, že koupel namíchaná na míru je opravdová slast. Pokud rádi relaxujete prostřednictvím teplé vody, vyzkoušejte smíchat éterický olej se lžící neutrálního oleje nebo hydrofilního oleje a vychutnejte si přírodní koupel připravenou přímo pro vás. Oleje jsou skvělé nejen pro uvolnění smyslů, ale i pro zahojení postižených míst na kůži. Příznivé účinky má takto namíchaná koupel i pro lidé trpící ekzémem či lupénkou.

Příznivé účinky na pleť můžete využit i pro místní čištění pleti. Antiseptické éterické oleje jsou vhodné pro čištění aknózní a problematické pleti. Vhodný bude éterický olej Levandule Bio, Tea Tree Bio nebo Elemi. Stačí aplikovat zhruba 2-5 kapek oleje do nádobky s teplou vodou a pomocí žínky potom připraveným roztokem potírat a masírovat postižená místa.

Pokud se chcete držet klasiky, přidejte zhruba 3-5 kapek do vody v aromalampě nebo do difuzéru. Díky aromalampě se vám nádherně provoní celá místnost. Vyzkoušet můžete i rozptylování malých kapek do ovzduší pro lokální provonění či pro provonění povlečení na lepší usínání.

Do aromalampy doporučujeme volit oleje pro uvolnění, zklidnění či navození pozitivní .