Ta se má ráda! Říkáte si a tiše závidíte. Naučte se mít víc ráda i vy a važte si sama sebe, je to sebeláska! S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

Sebeláska není jen výmysl dnešní doby a propagační slovo na Instagramu. Jedná se o pojem, na který v dnešní době velmi zapomínáme a opomíjíme ho mnohem více, než by bylo zdrávo. Dříve se možná o sebelásce tolik nemluvilo, ale minimálně mezi námi existovala mnohem více.

Dnešní doba na nás klade velmi vysoké nároky a zvláště sociální sítě svými příspěvky sráží sebevědomí nejen jedné ženy. Nesmíte však zapomínat, že na webech tohoto typu vidíte pouze to hezké. Nikdo se přece nebude chlubit něčím, za co se stydí nebo co na sobě nemá rád. Je proto potřeba odlišovat realitu od života na Instagramu (ano, zvláště toho se to velmi týká). Je potřeba si toto uvědomit a říct si, že i modelka má „špek“, když se předkloní a že i ona má strie na kůži, protože zkrátka není dokonalá.

Je to energie

Dnes se však nebudeme bavit o tom, jak byste měla zapomenout na všechny tyhle na pohled „dokonalé“ fotky. Naopak se společně naučíme milovat se takové jaké jsme a přijmout se jako osobnost a jedinečnou bytost.

Celé kouzlo totiž tkví v tom, že když jste sama se sebou spokojená i okolí to na vás pozná. Zkrátka záříte – vyzařuje z vás energie a to hlavně pozitivní. Ta nabíjí i vaše okolí, hned je vše kolem vás veselejší a i vás to posouvá dál a duševní pohoda vám pomáhá cítit se lépe.

Přejete si být jako ony? Ty spokojené, ze kterých je krása znatelná, i když nemají to nejvíc značkové oblečení? Koukněte na body vypsané níže. Myslíme, že vám totiž pomohou si alespoň uvědomit, jak se mít více ráda.

sebeláska
Sebeláska není jen pojem. Je to životní směr!

Sebeláska je lék

Věnujte čas jen sobě

Čas, který investujete do sebe, se vám vrátí nejlépe. Milujete tanec? Začněte tančit! Neměla jste do teď čas na čtení? Udělejte si ho! Je to pro vás a pokud se vy budete cítit dobře, bude v klidu i vaše rodina a okolí. Investujte alespoň 30 minut denně jen sobě a udělejte to, co chcete a ne to, co byste měla nebo co je potřeba udělat. Teď myslete na SEBE!

Nešiďte se v jídle

Dopřejte si zdravé a chutné potraviny. Věřte tomu, že pokud se umíte dobře odměnit v jídle, jste zase o kousek blíž k tomu, jak si sama sebe vážit. Pokud se budete správně a zdravě stravovat, prospěje to nejen vašemu tělu a postavě, ale především vaší duši. Denní příjem vyvážené stravy společně s vitamíny je možná důležitější, než jste si do teď myslela!

Nespěchejte, choďte z příma

S rovnou chůzí souvisí i spěch. Pokud budete celý den ve stresu z toho, že něco nestíháte, nebudete chodit ani rovně. Stres se ukládá hlavně v oblastech zad a klíčních kostí (od toho pramení i bolesti zad a krční páteře). Uvolněte se.Viděla jste snad, že by někdy nahrbená žena byla sexy? Zkuste se narovnat právě teď. Ano! Teď když čtete tento článek. Necítíte se hned o poznání lépe? Vyprsená a s narovnanými zády? Pokud něco nestihnete dnes, jistě to počká i do zítra.

Noste ženské oblečení

Nosíte stále jen kalhoty, protože jsou prostě pohodlné? Na to chvíli zapomeňte! Kupte si kompletně jeden celý outfit, který se skládá ze sukně nebo šatů a buďte za ženu. Udělejte si radost a vykročte z komfortní zóny. Kdy jindy, když ne teď?

Už žádné pochyby

„Nemám na to dobrou postavu, tohle si nezasloužím, stojí to moc peněz.“, na taková slova rovnou zapomeňte! Zasloužíte si totiž všechno dobro na světě úplně stejně jako ty ženy, které se prezentují a chlubí s tím nejlepším všude možně. Proč byste si také nemohla zajít do toho nového pěkného kadeřnictví a mít jednou krásné a upravené vlasy? Proč ne vy? Přestaňte o sobě pochybovat, protože i vy si zasloužíte péči. Jste totiž jedinečná, na to nesmíte nikdy zapomínat.

Umím se chválit

Posledním nejvíce důležitým tipem je to, abyste se uměla pochválit! Chvalte se i za maličkosti. A proč? Zdá se vám to zbytečné? Vy jste to přece zvládla! Vy! Doma to mohl udělat kdokoliv jiný, ale vše jste zajistila a zařídila vy. Rodina je na to sice možná již zvyklá, ale také moc dobře ví, že maminka to umí nejlépe a nejlépe to zvládne.

Pochvalte se, když vám to bude slušet a řekněte to pěkně nahlas do zrcadla té kočce co stojí naproti vám. Řekněte to sobě!


Co si z dnešního článku odnést: Tak co myslíte vy? Měli jsme pravdu? Minimálně jsme vám alespoň nasadili brouka do hlavy a přinutili vás o sobě přemýšlet a i to je pro nás velký úspěch <3.

Mějte se rády, opravdu mějte. Vy jste totiž stejně důležitá jako všichni ostatní kolem vás!
Vaše redakce a především redaktorka Zuzka <3

Tagy: Populární