Nacházíte se v období, kdy by to s partnerem nemohlo být lepší? Dejte si pozor na nástrahy, které dokážou vyvolat pochyby i v tom nejúžasnějším vztahu!

Berete to automaticky jako projev lásky? Ve skutečnosti se řešením těchto věcí můžete ocitnout na velmi tenkém ledu! Někteří lidé mají dokonce pocit, že tyto „nástrahy“ lásce pomáhají a prohlubují ji.

O čem to mluvíme? Na co si dát pozor? Těchto pár bodů si bedlivě přečtěte a zjistěte, jestli jste to už „nepřepískli“ i u vás doma.

Peníze až na prvním místě

Mnoho z vás jistě namítne, že peníze ve vztahu nejsou důležité, a proto o ně obavy nemáte. Peníze bychom také nezařadili na první místo, jak ostatně píšeme v titulku. Jedná se však o velmi citlivé téma, které je dobré mít s partnerem předem vyřešené. Nikdy totiž nepřináší dobrotu rozpitvávání peněz už v zaběhlém vztahu a je zbytečné se kvůli penězům hádat. Nastavte si zpočátku pevné hranice a vše si vyříkejte předem. Zamezíte tak pozdějším nepříjemným hádkám.

Záleží jen na vás, zda si finance rozdělíte půl na půl nebo podle jiného plánu. Nejlepší však je říct si vzájemné návrhy a společně vytvořit ten, který budeme vyhovovat oběma z vás.

Doporučujeme se zcela vyhnout situaci, kdy budete na partnerovi finančně závislá. Totální finanční závislost z vaší strany je velmi nebezpečná. Je dobré vždy myslet na to, že se můžete spolehnout i sama na sebe a nebudete čekat na to až vám dá partner peníze na jídlo, které je potřeba dokoupit.

Finanční závislost nejen ovlivňuje vás a můžete si díky ní zadělat na velkých problémech, ale je nepříjemná i vašemu partnerovi. Může se vám zdát, že pro vás kupuje vše z lásky, ale věřte tomu, že by i on měl vedle sebe rád schopnou ženu, která se dokáže postarat sama o sebe v případě nouze.

Aniž si to uvědomujete, stavíte se do role „podřízeného“ a váš partner do role toho, kdo rozhoduje. Vy totiž do domácnosti peníze nepřinášíte. Tohle se v hádce může velmi rychle zvrtnout a uvidíte, že to nebude nic pěkného! Argumenty typu „To jsou ale moje peníze.“ určitě nerada uslyšíte.

Vyber ty!

Necháváte často rozhodovat partnera i o obyčejných všedních věcech? Může to být z dobré vůle, aby byl partner s výběrem spokojený, ale i z lenivosti, kdy se vám zkrátka nechce přemýšlet, kam tentokrát pojedete na výlet.

I v této kategorii navazujeme na předešlý problém. Férově si rozdělte práci. Vy rozumíte věcem ohledně domácnosti, wellness pobytů a on je zase zběhlý cestovatelský typ a přesně ví, kde má sehnat letenky. Vybírejte společně a nechte si poradit od druhého, který má s danou oblastí již zkušenosti.

Uvidíte, že si danou vybranou záležitost mnohem více užijete, pokud do ní vložíte společné síly. Nenechávejte vybírat jen partnera a pasivně se nechat dovézt až na místo. Žijte svůj život!

nástrahy
Buďte tým a nástrahy překonávejte společně!

Ani minutu pro sebe

„Chtěla bych s ním strávit každou minutu.“ Ano, i to dokáže být velký problém. Láska je někdy slepá a je potřeba myslet na to, že si musíte dopřát vzájemný prostor. Neochuďte partnera o jeho klid a dejte mu prostor na seberozvoj, na který vás opravdu nepotřebuje.

Uvidíte, že celkovému soužití tento „prostor“ navíc velmi prospěje. Urovnáte si myšlenky a společně strávený čas pro vás bude vzácnější. Nenechte si vzít vaše zájmy a koníčky, věnujte se jim i nadále! Život není jen o partnerovi, je především o vás.

Prostor pro kamarády? Žádný!

Žárlíte, protože jde s chlapama zase do hospody? Tato situace může být velmi zrádná. Láska z vašeho života nevymaže lidé, které znáte už pěknou dobu. Kamarády mu zkrátka musíte nechat. Stejně jako vy se váš partner taky chce poradit se svými kamarády.

Proč mu to tedy nedovolit? V případě, že víte kde je a s kým tam šel, není se čeho obávat! Zkousnout budete muset často i holčičí kamarádky, které prostě jsou a budou. Nechte žárlivost stranou a ukažte, že jste otevřená možnostem a nic mu nezakazujete.

Stejné pravidlo ale platí i pro vás. Své kamarády a kamarádky si nenechte vzít i přesto, že se vašemu partnerovi nebudou některé z nich pozdávat.  Nikdo nemá právo po vás chtít, abyste omezila kontakty s lidmi, kteří jsou pro vás důležití. Partnerství je o vzájemném respektu a přesně podle toho to také aplikujte ve všech výše uvedených bodech. Respekt, porozumění a včasné řešení problémů. To je klíč ke všemu.

Tagy: Populární