Hádky k životu prostě patří! Nemusí být nutně vždy špatným znamením. Naučte se s námi rozpoznat, kdy má hádka smysl a kdy už hraničí s nesmyslností.

Partnerské neshody k životu patří a jistě jsme už každá z nás nějakou zažila. Odborníci tvrdí, že hádky jsou vlastně úplně přirozené jednání a dokonce jsou i prospěšné! Je přeci úplně v pořádku říct svůj názor a stát si za ním. Hádka může také pročistit vzduch a posune váš vztah zase o úroveň výš.

Podle našich několika málo pravidel zjistíte, zda vaše hádky mají opravdu smysl! Důležité je řešit vše v klidu a v pohodě – křik a vztek ještě nikdy nic nevyřešil. Důležitá je vzájemná dohoda a porozumění. Pokud takto zakončujete všechny vaše hádky, vedete si velmi dobře.

Pojďme se tedy podívat na to, jak spory vyřešit co nejefektivněji!

Nejedná se o malichernost?

Lidé se hádají kvůli různým věcem. Nejdůležitějším předpokladem pro správně zakončenou hádku je otázka, zda to za to opravdu stojí? Vážně je tak důležité hádat se o tom, na kolikrát je složená utěrka v kuchyni?

Uvědomte si, jak je pro vás daná věc důležitá nebo ne a zda opravdu stojí za to ji probírat do detailu.

Kde je problém?

První pravidlo navazuje na druhé! Často se stává, že na sebe partneři křičí a ani jeden z nich nemá vlastně tucha, o čem se hádají. Stanovte si jasný cíl, který chcete vyřešit a na ten se zaměřte.

Nezakrývejte velké problémy za ty malé, které vidět jsou. Řekněte narovinu, jak se cítíte a co vám ve vztahu nevyhovuje. Jedině tak se můžete posunout dál a budete oba dva budovat šťastný vztah!

Nikdo není vítězem

V hádkách nechceme vyhrávat, ale dojít k řešení, které bude vyhovovat oběma stranám. Nebojujte, vztah není žádná hra. Jste tým, který má táhnout za jeden provaz.

Netahejte do hádky minulost

Největší chybou je tahání minulosti do současnosti. Zapomeňte na to, co bylo dříve. To už je dávno pryč a nebo by to mělo být dávno vyřešené! Minulost dokáže hádky vystupňovat až do extrémů a to vážně nechcete! Vytáhnutím trumfu z minulosti sice možná „vyhrajete“, ale o to nám v hádce přeci nejde, že ne?

hádky
Hádejte se v klidu a s rozumem!

Buďte konkrétní

Snažte se s mužem vždy mluvit v konkrétnostem. Nevztahujte váš problém obecně na všechny rodiny, které znáte. Vysvětlete si danou situaci pěkně popořádku a detailně ať oba dva přesně víte, kde je kámen úrazu.

Muži navíc zobecněné aplikace problémů méně chápou a větším přínosem je pro ně jedna konkrétní věc, na které můžou zapracovat a vylepšit ji.

Neodbíhejte zbytečně od tématu a nekružte kolem, jděte rovnou k jádru věci.

Vynechte sprostá slova

Sprostá slova dokáží nejen urazit, ale hlavně hodně ublížit. Vulgaritám se vyvarujte úplně, žijete přeci s člověkem, kterého milujete. I přesto, že se v něčem neshodnete, není potřeba vytahovat urážlivá slova. Ta nic nevyřeší! Akorát jen přilejete olej do ohně.

V situacích kdy dochází klidně až ke slovnímu napadání ztrácí hádky naprostý smysl a úroveň. Výsledek takové hádky je nulový navíc s negativním efektem – naštvanost, uraženost a mizí i úcta k partnerovi.

Tagy: Populární