Toužíte mít zdravé vlasy? Sen se může stát skutečností pokud zvolíte vhodnou péči na vlasy. Otestovali jsme kompletní péči značky Hristina!

Bojujete s vypadáváním vlasů stejně jako já? Mít zdravé vlasy a především zdravou pokožku hlavy je mým “celoživotním” snem. Vyzkoušela jsem opravdu velké množství produktů přes lékárenskou kosmetiku až k té přírodní a po několika letech už vím, co na moje vlasy platí.

Přírodní kosmetika, která je šetrná dokáže udělat mnohem více zázraků než chemické látky. I proto jsem přírodní kosmetice začala věřit a našla si několik svých oblíbenců. Před několika měsíci jsem dostala nabídku otestovat kompletní péči na vlasy od značky Hristina, a tak jsem neváhala a vrhla jsem se do testování.

Přírodní šampon na podporu růstu vlasů

Pro zdravé vlasy – přírodní šampon! Ano, je to tak. Jak bychom mohli mít pevné a zdravé vlasy, když ve většině dostupných produktech jsou silikony a parabeny? Tyto látky vlasový kořínek dusí a vlas obalují, tudíž ho dělají těžkým a náchylnějším k vypadávání.

Už delší dobu proto používám na vlasy zásadně šampony s šetrným a hlavně přírodním složením a na vlasech je to vážně znát! Přírodní šampon na podporu růstu vlasů od značky Hristina používám 2 měsíce a stále mi ještě trochu zbylo. Chválím velké balení, které je za tu cenu vážně neuvěřitelné!

Šampon vytváří velmi jemnou pěnu, se kterou si skvěle můžete udělat masáž hlavy a prokrvit si tak ve vaně nebo ve sprše vlasové kořínky. Konzistence šamponu je trochu tekutější, ale v tom nevidím žádné mínus. I přesto, že šampon není krémový, pění skvěle. Naopak bych řekla, že je tekutá konzistence spíše výhodou, protože vlasy nezatěžuje.

Po umytí šamponem jsou vlasy lesklé a především vzdušné. Vlas není vyloženě uhlazený (to by byl po silikonovém šamponu). Pokud přecházíte z klasických šamponů, bude to pro vás ze začátku nezvyk, než si vlas na přírodní šampon zvykne. Po nějaké době si však vlas začne vytvářet svoji přirozenou hladkou ochranu (kterou kvůli silikonovému šamponu ztratil) a začne se sám ozdravovat.

Ačkoliv mi ze začátku šampon příliš nevoněl (vůně není pronikavá, hodně “rostlinková”), zvykla jsem si na něj a stejně tak i moje vlasy, které jsou po něm vážně krásné a lehké. Pokud hledáte levný přírodní šampon, který vám dá vlasy do pořádku, tento mohu s klidným srdcem doporučit.

O vypadávání vlasů a efektu celé péče se dočtete v odstavci o Chininové vodě.

Přírodní kondicionér na vlasy aloe vera

Po šamponu nikdy nesmí chybět kondicionér, který vlasové vlákno uzavře a ochrání ho před vysušením! Na vyzkoušení jsem dostala Přírodní kondicionér na vlasy s aloe vera, který by měl podporovat objem vlasů.

Kondicionér je obohacený o sezamový olej, bambucké máslo, hydrolyzované bílkoviny, kopřivu, heřmánek a vitamíny, což mně se velice líbí. Konzistence je trochu tekutější, což opět – nevadí. Díky tomu kondicionér vlasy vůbec nemastí a nemusíte se bát ho aplikovat i přímo ke kořínkům pro lepší efekt.

Nemám pocit, že by kondicionér vyloženě zajišťoval velký objem vlasů, ale je pravda, že po vyfoukání jsou vlasy ještě více vzdušné. Pokud máte delší vlasy, které mají tendenci se zacuchávat v koncích, tento kondicionér vám s tímto problémem příliš nepomůže.

Rozčesávací efekt má, ale ne tak silný, jako u kondicionéru třeba z drogérie. Pro mě to tak velký problém nebyl, dala jsem si s rozčesáváním po umytí vlasů trochu více záležet a nebo jsem aplikovala malé množství kondicionéru jiného, který je určený už na suché vlasy a nemusí se oplachovat.

Kondicionér jemně voní a celkově mi jeho používání bylo příjemné.

Přírodní chininová voda na vlasy

Rostlinné vody na vlasy jsou asi vůbec nejdiskutovanějším tématem co se týká problematiky vypadávání vlasů. Cílem rostlinných vod je stimulovat přímo vlasové kořínky a podporovat tak jejich růst případně je dostatečně vyživit a předcházet předčasnému vypadnutí vlasu.

Ideální kombinací, kterou vždy všem doporučuji, je kombo voda na vlasy a doplňky stravy na podporu růstu vlasů jako je methionin a biotin. Nejen, že kořínek stimulujete k růstu, ale zajistíte mu i dostatečnou výživu v podobě vitamínů a minerálů, které si kořínek vezme přímo z těla.

Chininová voda příjemně voní a je mi sympatické, že se jedná o čistý přírodní produkt. Voda se dobře aplikuje přímo ke kořínkům a je potřeba ji pořádně vmasírovat a nechat ji působit. Dále můžete vlasy upravit dle zvyklosti.

Doporučené používání je alespoň dvakrát týdně. Já jsem vodu používala mnohem častěji. Prakticky vždy, když jsem si umyla vlasy. Po dlouhodobém používání (2 měsíce) jsou vlasy znatelně silnější. Co je největším přínosem je opravdu minimální vypadávání vlasů.

Zdravé vlasy nejsou zadarmo, proto jsem celkovou péči od značky Hristina (šampon na podporu růstu vlasů, aloe vera kondicionér a chininová voda) ještě podpořila o výše zmíněné doplňky stravy na vlasy a rozdíl na svých vlasech opravdu vidím. Vlasy mi padají minimálně, vlasová pokožka je krásně čistá a bez lupů. Vlasy jsou celkově svěží a přirozeně lesklé.

Dostupnost:

Všechny produkty seženete na www.hristina.cz

  • perfektní kombinace produktů
  • jemná vůně
  • šetrné složení
  • vlasy jsou zdravé, lesklé, minimálně padají
  • chininová voda zbavuje lupů, uzdravuje pokožku
  • cena
  • kondicionér nemá tak silný rozčesávací efekt - vlasy si ale po delší době používání zvyknou