Toužíte po mladistvé, porcelánové pleti jako mají korejské ženy? Právě pro vás je určen nový Pre-aging krém! Inspirován nejžhavějšími kosmetickými trendy.

Aby naše pleť dlouhodobě působila dokonale a byla dobře hydratovaná, je třeba zaměřit se na prevenci stárnutí. Korejky se o pleť velmi intenzivně začínají starat včas, dříve než se na jejich pletí objeví první známky stárnutí, jako jsou vrásky, pigmentové skvrny a ztráta pružnosti. Značka Alcina vytvořila unikátní krém, který vychází z evropských i korejských trendů anti-aging péče.

Nový PreAging krém obsahuje biotechnologickou pavučinu. Díky této složce má krém schopnost rozprostřít se po pokožce jako jemná síť, aniž by zanechával nepříjemný film. Díky ní pak do pleti lépe pronikají obsažené účinné látky, především křemík.

Křemík jako nezbytná součást pleti?

Křemík tvoří zásadní součást vazivové tkáně. Má rozhodující roli při tvorbě kolagenu a elastinu a stará se o zpevnění a vypnutí pleti. S přibývajícím věkem však jeho obsah v pokožce výrazně klesá. Pre-Aging krém jej pokožce opět dodává a napomáhá tak k oddálení procesu stárnutí pleti. Galenika zase zajistí, aby se všechny účinné látky dostaly v pleti na to správné místo.

Jaký je rozdíl mezi pojmy pre-aging a anti-aging?

S anti-aging kosmetikou bojujeme proti již patrným známkám stárnutí, jako např. s ALCINA sérií It’s never too late, která dokáže redukovat hluboké vrásky. S pre-aging kosmetikou oddalujeme další proces stárnutí pokožky a působí jako prevence.

Testování na vlastní kůži

Naše redakce měla možnost vyzkoušet tento nový zajímavý krém. Dvě naše redaktorky otestovaly, jak pracuje nová korejská technologie s jejich pletí.

Obě redaktorky se shodly, že praktické balení 50 ml Pre-aging krému s výsuvným dávkovačem perfektně zajistí přesné hygienické dávkování potřebného množství. Po otočení uzávěru je zajištěno, aby nám krém nevytekl. Jeho textura je opravdu velmi jemná a lehká s velmi příjemnou vůní.

Z pohledu věku

První 25letá redaktorka se smíšenou pletí s občasným výskytem pupínků si krém velmi pochvalovala. Po několika dnech používání měla pleť příjemně hydratovanou a bez známek nečistot. Díky obsaženým účinným látkám byla pleť hezky vyhlazená a jasnější. Krém se svou lehkou texturou používala jak na noc, tak i jako podklad pod denní make-up. Krém se svou lehkostí zajistil, že se její mastnější pleť méně leskla a snížil se i výskyt vzniku jednotlivých pupínků, které se jí občas tvoří.

Druhá naše redaktorka je již 40letá se zralou sušší pletí. Ačkoliv její pleť vypadá velmi dobře, tak již na její pleti najdeme známky stárnutí a pleť má citlivější.  Zpočátku používání si nový krém velmi pochvalovala. Vyhovovala jí lehká textura. Krém používala dvakrát denně. Večer po aplikaci krému ještě nanášela i svůj osvědčený vydatnější a mastnější noční krém. Prvních 10 dní byla velmi spokojená. Avšak po 10 denní aplikaci se jí na pleti objevily známky zánětu a podráždění. Takovéto použití bylo nejspíše pro její a citlivější pleť velkou zátěží. Pre-aging krém je sám o sobě dost koncertovaný se spoustou účinných látek, a tak při současném použití dalšího intenzivního přípravku byla její pleť drážděna.

Celkově hodnotíme produkt pozitivně i přes iritaci sušší pleti, která byla způsobena nevhodným mixováním více aktivních látek v použité péči. Na tuto skutečnost vás chceme zvláště upozornit. Pokud si nejste jisté, zda můžete krémy mixovat, nebojte se obrátit na odborníky, kteří vám rádi poradí. Ideální je však kombinovat krémy od stejné značky a ideálně stejné řady 🙂

Cena: 1 100 Kč za 50 ml
Dostupnost:

k dostání v salonech spolupracujících se značkou ALCINA

  • lehká příjemná konzistence (vhodné na léto nebo jako podklad po make-up)
  • velice účinný krém nabitý aktivními látkami
  • hygienické a designově povedené balení
  • vhodné jak na noc i den (pro smíšenou pleť)
  • hladká pleť (vymizí pupínky, pleť vypadá zdravě, rozjasněně)
  • dostatečná hydratace pro smíšenou pleť (krém není zbytečně mastný)
  • nedostatečná hydratace pro suchou pleť (zde vhodné použít spíše jako sérum)
  • pozor na citlivou pleť a míchání krémů! (kvůli vysoce aktivním látkám)