Bojujete se suchou a podrážděnou pokožkou? Vyzkoušejte nový Linola Face krém přímo určený pro zklidnění namáhané pleti. Testovali jsme celý měsíc!

Boj se suchou pokožkou je opravdu nekonečný. Vyplatí se být ale neodbytný a nenechat se jen tak zastrašit. Na krém Linola Lotion jsme již v magazínu sepsali recenzi, kterou si můžete přečíst zde. Není proto žádnou novinkou, že produkty Linola máme rádi, a proto jsme neváhali a vyzkoušeli jsme i variantu krému na obličej.

Krém Linola Face se pyšní především svým složením. Krém je bohatý na čisté rostlinné lipidy, které mají vysoký obsah kyseliny linolové. Ta je naprosto nezbytná pro rohovou vrstvu pokožky. Tato kyselina slouží v kůži pro udržení bariéry a chrání kůži před nadměrnou ztrátou vody.

Recenze

Balení je praktické a líbí se nám. Krém se z tuby dobře nanáší přímo na pleť. Nemáme co vytknout.

Krém má velmi specifickou texturu a konzistenci. Zvláčňující složky krému Linola Face jsou ve formě emulze typu voda v oleji, která se perfektně vsaje do kůže a působí tak proti nedostatku lipidů a vody v pokožce. Emulze je proto mastnější, ale suchá pokožka tuto konzistenci opravdu uvítá. Krém se po chvíli vsaje do pokožky a na dotek je pleť krásně jemná a hydratovaná.

Učinné látky v krému:

  • nenasycené mastné kyseliny z rostlinných olejů
  • kyselina linolová
  • ovesný extrakt (protizánětlivý a protisvědivý účinek)
  • extrakt z bamackého másla (regenerace a protizánětlivý účinek)
  • glycerin (hydratace)

Díky bílé barvě perfektně vidíte, kde je potřeba krém ještě nanést nebo rozetřít. Rozetření je zpočátku trochu složitější – je potřeba, aby složky krému trochu roztály pod teplotou pleti, pak už se krém dobře vsákne. Krému stačí nanést málo. Velikost oříšku vám bohatě vystačí na namazání celého obličeje.

Linola Face je vhodný pro suchou a velmi suchou pokožku a je taktéž vhodný pro pokožku, která trpí na ekzém. Krém je velice jemný k citlivé pokožce a není parfemován, což citlivá pokožka vítá.

Krém má na pokožku zklidňující efekt, okamžitě ji hydratuje a pomáhá při nepříjemnostech, které jsou spojené s vysušenou a popraskanou kůží. Velmi vhodný je v zimě, kdy je pokožka více iritována chladným počasím.

Cena: 248 Kč
Dostupnost:

K dostání v lékárnách nebo na www.medacshop.cz. Více o produktech Linola najdete zde.

  • zklidňuje pokožku, ulevuje od bolesti
  • okamžitě hydratuje
  • udrží hydrataci v pleti
  • vhodné pro děti - suchá, ekzematická pokožka
  • nemáme co vytknout, produkty značky Linola máme prostě rádi :-)