Trápí vás ztvrdlá kůže na nohou? Přišel čas s ní zatočit a proměnit vaše chodidla v hebké a výstavní. Vyzkoušejte peeling bez práce. Exfoliační maska od Lirene to zařídí za vás!

Máte už dost neustálého navštěvování salonu, kde necháte spousty peněz? Domácí pedikúra je příliš zdlouhavá a vy byste radši natáhla nohy a ještě si užívala posledních letních dní? Máme pro vás řešení!

V redakci jsme se pustili do testování nových exfoliačních ponožek od značky Lirene, které slibují hladká chodidla. Maska by vás měla dokonce zbavit i ztvrdlé pokožky na patách!

Výhodou této masky je, že se pouze nasadí a nemáte s ní žádnou práci. V klidu si vychutnáte relaxaci a počkáte až započne loupací proces. Jste zvědavá, jak maska v našem testu dopadla a jestli nám teď bude každý závidět dokonale hladké nohy?

Co slibuje výrobce?

Lirene Exfoliační maska v ponožkách odstraňuje odumřelé buňky bez jakéhokoliv mechanického tření díky obsahu 2,5% urey a peelingových kyselin. Vaše nohy budou po celé proceduře tak hladké, že budete mít pocit, jako byste se vrátili ze salonu.

Použití: Masku stačí nasadit na 60-90 minut a nechat všechny složky působit.
Výsledky: Po zhruba 5-7 dnech začnete pozorovat odlupování pokožky, které bude trvat 7-10 dní v závislosti na stavu vaší pokožky před aplikací masky.

Doporučení: V době „loupání“ se vyhněte mechanickému tření nebo jiným peelingovým produktům. Naopak doporučujeme používat vyživující krémy a máčet v teplé vodě.

Na vlastní kůži

Samotná maska Lirene se nachází v obalu z papíru, kde je zároveň popsán i postup použití. Vše je zde jednoduše a přehledně vysvětleno, takže hned víte, jak máte masku použít.

Když balení otevřete, vykoukne na vás stříbrný pytlíček, ve kterém naleznete exfoliační ponožky. Zpočátku jsme si mysleli, že bude maska plavat v séru, jak jsme zvyklí už od plátýnkových masek na obličej. Tato maska je však trošku jiná. Ve stříbrném pytlíčku najdete uložený složený balíček ponožek. Ty jsou uvnitř tvořeny z látky a na povrchu jsou z igelitového materiálu.

Než jsme se vrhli na samotné nasazení ponožek, je nutné si nohy důkladně umýt a osušit. Ponožky se neotvírají zrovna nejsnadněji. Měli jsme trochu strach, aby se někde neroztrhly. Nakonec se to však povedlo. Ponožky jsou dostatečně velké, takže sednou všem nohám. Nám se osvědčilo dát přes exfoliační ponožky ještě ponožky klasické (huňaté). Lépe pak přilnuly k pokožce.

Vůně séra, které se nachází v ponožkách, je poměrně voňavá. Nejedná se o vůni nepříjemnou, ale je nutné počítat s tím, že kdo např. nemá rád parfémy, mohla by mu vůně vadit.

Ponožky jsme podle návodu nechali působit 60-90 minut a po aplikaci jsme nohy umyli vodou. Pak už jsme jen čekali, kdy se nohy začnou loupat. V návodu bylo uvedeno, že loupací proces započíná po zhruba 5-7 dnech.

Po 5 dnech jsme si opravdu všimli prvního loupání kůže. Postupně vám kůže začne praskat a začne se odlupovat a to hodně! My jsme si připadali trochu jako hadi :D. Celý loupací proces můžete urychlit tím, že budete nohy promazávat nebo namáčet v teplé koupeli. Po celé trvání exfoliačního procesu se vyhněte jiným enzymatickým či mechanickým peelingům. Nechte nohy samovolně vyloupnout. A nebojte se, nebolí to!

Procedúru bychom nezařadili zrovna mezi ty nejkrásnější na pohled, v sandálkách tím nikoho zrovna neoslníte, vyplatí se ale počkat. Loupání trvalo zhruba týden.

Po této době jsme byli sami velmi překvapeni. Nohy jsou krásně hladké. Stará ztvrdlá kůže se úplně odloučila, taktéž i ztvrdlá kůže na prstech, která byla již hodně “ochozená”. Masku doporučujeme i pro muže! Maska je navíc oproti pemzám velmi šetrná, protože se zbavíte opravdu jen ztvrdlé kůže a nehrozí tak, že si zatrhnete novou zdravou pokožku.

Výsledky


Cena: 159,- Kč
Seženete: Kupkosmetiku.cz, v drogeriích DM

  • snadné použití doma
  • šokující výsledky – krásné nohy
  • cena
  • ušetříte za salon
  • snadná dostupnost
  • vhodné i pro muže
  • někomu by mohla vadit vůně
  • během loupacího procesu – nehezký vzhled nohou
  • výsledky až za delší dobu