Ona Online

Svět kosmetiky nepřestává překvapovat. Tentokrát jsme vyzkoušeli Essence Prime&Last bubbly sheet masku, která vytváří čistící bublinky. Doporučíme ji i vám?

Ještě jste neslyšeli o této novince? Masku Essence Prime&Last bubbly sheet jsme sice kupovali v německé DM drogérii, ale dostalo se k nám, že by měla být dostupná i ve vybraných e-shopech. Nás tato novinka zaujala především proto, že díky přidanému kyslíku vytváří na pleti bubliny, které současně masírují a čistí pokožku obličeje.

Co myslíte? Budeme tuto masku hodnotit pozitivně? Vyčistila všechny nečistoty? Výrobce slibuje i jemný peeling pleti po použití masky.

Recenze

Maska Prime&Last bubbly sheet je v klasickém sáčkovém obalu, ze kterého se dobře aplikuje rovnou na pleť. Už samotná maska je velmi nevšední. Jedná se sice o klasickou plátýnkovou masku, ale obohacenou o kyslík, který po kontaktu s kůží oxiduje a mění se v jemné bublinky.

Plátýnko masky je černé a hezky jemné. Na pleť se aplikuje dobře a drží stejně jako běžné masky tohoto typu. Navlhčený textil lze upravit podle velikosti vašeho obličeje díky zářezům v masce.

Séra je v obalu dost. Vystačí na celou masku, která je krásně mokrá a ještě trochu séra zbyde i na ostatní části těla jako je třeba krk či dekolt.

Výrobce slibuje: Po aplikaci masky bude vaše pleť vyčištěná a zároveň vám maska poskytne jemný peeling. Pokožka by po použití masky měla být čistá, jemná a hladká.

 

Výsledky, které jsme nečekali…

Bohužel se sliby značky nemůžeme souhlasit. Maska je velice hravá a oceňujeme především celý nápad. Bohužel však na pleti nejsou po použití masky viditelné výsledky.

Během aplikace je maska příjemná, bublinky jemně masírují až trochu lechtají. Parfemace je poměrně nevýrazná, což je ale v případě použití masky na citlivou pleť výhodou.

Masku jsme nechali dle návodu působit zhruba 15 minut. Zajímavé je pozorovat tvorbu bublinek. Zpočátku se jich tvoří jen málo. Ke konci je maska obseta bublinkami všude. Minimálně to už na nás zanechalo efekt toho, že maska funguje a “něco” se děje.

Po sundání masky jsme chtěli zbylé sérum ještě vmasírovat do pleti a aplikovat ho i na dekolt a krk. Rychle jsme si to ale rozmysleli. Sérum neskutečně lepí a byla potřeba pleť opravdu důkladně umýt vodou, čímž se následně ztrácí celý efekt séra, které se ani nestihne vstřebat do pleti. Lepivý pocit přestal po zhruba 2-3 umytí obličeje vodou. Celý tento lepivý efekt nám opravdu zkazil testování.

Pleť je na dotek (a po umytí vodou) sice hebká, ale nevidíme známky rozjasnění, vyčištění ani peelingu pleti. Hebkost přisuzujeme tomu, že sérum ve svých ingrediencích obsahuje glycerin, který pleť zjemňuje. Nejedná se podle nás o peeling.

Maska bohužel není ani hydratační. Testovali jsme na normální až smíšené pleti a po masce byla potřeba použít obvyklou hydratační péči.

Naše doporučení

Pokud hledáte čistící masku, zaměřte se spíše na jílové masky či slupovací masky, které vytáhnou černé tečky a rozpustí maz v zanešených pórech. Obecně jsou plátýnkové masky vhodné hlavně pro hydrataci a ne na čištění pleti.

Plátýnkové masky milujeme, ale tuto vám rozhodně doporučit nemůžeme.

Cena: kolem 55 Kč,-
  • nevšední maska, líbí se nám nápad
  • maska je zábavná
  • pleť po použití masky lepí (sérum je potřeba důkladně umýt vodou)
  • ztrácí se tím výsledný efekt celé masky
  • nesplňuje, co slibuje