Ona Online

Štětce, které jsou konečně vhodné i pro vegany a jsou hebké jako pírko? Začněte den s EcoTools. Sada štětců na líčení vám usnadní každodenní make-up!

Značka EcoTools si již na podzim připravila novou sadu štětců Start the day beautifully, která by vám měla usnadnit nejen ranní líčení. Sada obsahuje 5 základních štětců, se kterými snadno vytvoříte jemné denní líčení i výrazný večerní look!

Nám před nedávnem přišel balíček k otestování, ve kterém se schovávala právě tato sada štětců značky EcoTools. Se štětci této značky máme dlouholeté zkušenosti. Každá z nás alespoň jeden štětec vlastní 🙂

Štětce jsme sice testu podrobily, ale už předem jsme věděly, že budou skvělé a dáme jim zelenou!

Sada štětců je pečlivě vybraná. Při líčení by vám tedy nemělo vůbec nic scházet ani přebývat. Sada navíc obsahuje kartičku s 3 návody na líčení a make-up tipy. My jsme ji sice příliš nevyužily, ale zdá se nám to jako skvělý nápad. Začátečníci kartičku jistě využijí!

EcoTools sada štětců Start the Day Beautifully
EcoTools sada štětců Start the Day Beautifully

Recenze

Celá sada štětců je zabalena v tácku pro praktické skladování a mytí. Tento nápad se nám velmi líbí, protože občas je těžké vymyslet, kde štětce mýt a sušit. Tácek můžete ale využít i na jiné účely, nemusí být nutně jen pro štětce.

V sadě naleznete zkosený štětec na makeup, multifunkční blurring štětec, štětec na kouřové stíny, zkosený štětec na oční linky a hustý štětec na tvářenku.

Celkově jsme se sadou byly velmi spokojené. Všechny štětce jsou hebké, příjemné na dotek a dobře se s nimi manipuluje. Produkty se se štětci dobře nabírají – díky velmi hebkým štětinám si nezničíte žádný váš oblíbený produkt a vaši tvářičku navíc jemně pošimráte 😀

Co však musíme vytknout je to, že některé štětce jsou názvem špatně zvoleny pro danou partii obličeje (alespoň podle nás a našich zkušeností). Více detailů se dozvíte u popisu jednotlivých štětců.

Hustý štětec na tvářenku

Štětec primárně určený na tvářenku je opravdu velmi hustý a dle našeho názoru je vhodnější na detailnější zapudrování např. okolí kolem očí, nosu a brady. V kombinaci s pudrem funguje skvěle! Produkt se s ním nabírá velmi jednoduše a na pleti je štětec příjemný. Pleť vám zapudruje precizně. V kombinaci s dobrým pudrem vytvoří až fotoshopový efekt na pleti!

Tvářenku jsme se štětcem taktéž zkoušely aplikovat. Jistě ho na tvářenku použít můžete, je ale potřeba myslet na to, jak moc je vaše tvářenka pigmentovaná. Vzhledem k velikosti štětce by se mohlo stát, že nanesete až příliš produktu a to zrovna u tvářenky nechcete! Nám se na aplikaci tvářenky vyplatilo používat menší štětce, se kterými zvládnete preciznější pohyby.

Na co štětec využiji: aplikace pudru, tvářenky, bronzeru

Blurring štětec

Blurring štětec je skvělý nejen na tzv. ztracení očních stínů na víčku, ale hodí se i na nanášení rozjasňovače! Štětec společně s přechodovým stínem funguje perfektně jako blending štětec (tip: přechody očních stínů můžete vytvořit i jen se samotným čistým štětcem).

Štětec je opět velmi jemný, hebký, ale zároveň hustý! Dobře se s ním manipuluje. Štětiny nejsou ani příliš dlouhé ale ani příliš krátké, takže se se štětcem skvěle dostanete do ohybu víčku případně nad horní rty a kolem obočí. Štětiny během mytí nevypadávají. Zkrátka nemáme co dodat! Tento druh štětce využije v koupelně každá z vás.

Na co štětec využiji: aplikace rozjasňovače, ztrácení očních stínů v ohybu oka (blending)

Zkosený štětec na make-up

S tímto štětcem máme asi vůbec největší problém. Jeho štětiny jsou záměrně tvrdší. Nám se s ním ale nepracovalo dobře a make-up se s ním nedá dobře zapracovat do pleti. Zkosení by ani tolik nevadilo jako to, že je štětec poměrně placatý a ne tolik hustý, jak bychom si představovaly. Pokud jste ale zvyklé make-up nanášet spíše natíravými pohyby, bude vám vyhovovat.

Nám se na make-up nejlépe osvědčují chlupatější a velmi husté štětce, se kterými make-up aplikujeme spíše krouživými pohyby a make-up se snažíme do pleti co nejlépe zapracovat. Nechceme, aby make-up “seděl” na pleti.

Pozor! To však neznamená, že je tento štětec k zahození. Skvěle se nám osvědčil na aplikaci korektoru a to tlačivými pohyby. Korektor s ním skvěle nanesete a následně vpracujete do pleti.

Na co štětec využiji: korektor, make-up (pro ty z vás, které jste zvyklé na “natíravý” pohyb)

Štětec na kouřové stíny

Štětec na kouřové stíny je naopak od štětce na make-up velmi povedený a podle nás variabilní! Opět s ním můžete ztrácet stíny v záhybu oka a využít ho tak při tvoření kouřového líčení. Skvěle se s ním nanáší i velmi třpytivé stíny tlačivými pohyby na horní oční víčko nebo tmavší stíny, které chcete jen tak nedbale rozmazat kolem linie spodních řas.

Na co štětec využiji: blending v očním ohybu, aplikace očních stínů na spodní víčko, aplikace stínů na pohyblivé horní víčko, aplikace stínů pod obočím

Zkosený štětec na oční linky

Štětce na linky příliš nevyužíváme. Nejvíce se nám totiž na aplikaci očních linek vyplatí tekuté fixy, s kterými je líčení velmi rychlé. Pokud jste však milovnice klasických očních linek v kelímku, s tímto štětcem nebudete mít žádný problém. Štětec je sám o sobě tvrdší než předchozí štětce. Tvrdost štětin je vhodně zvolena k účelu štětce. S tvrdšími štětinami se vám bude na oku lépe pracovat, pokud chcete být přesné a linku mít rovnou.

Zkosení perfektně sedne na okraj kolem řas. My jsme štětec zkoušely i s gelem na obočí a funguje také skvěle!

Na co štětec využiji: aplikace očních linek, pomády na obočí, rtěnky

A jak je to s ekologii?

Výroba štětců této značky nás vážně baví! Všechny štětce značky EcoTools jsou totiž vyrobené z přírodního materiálu a mají dřevěné násadky z bambusu (bambus má malý dopad na přírodní zdroje – jedná se o trvale udržitelnou rostlinu, která může vyrůst za den až téměř o 1 metr).

Štětiny jsou z tzv. „taklon“ kartáče, který neobsahuje štětiny ze zvířat. Taklon je syntetické vlákno, které je velmi pružné a jemné na dotek. Kovový kroužek mezi štětinami a dřevěnou násadkou je vyroben z recyklovaných hliníkových nádobek.

Aby toho nebylo málo, značka má pojištěno opravdu vše! Všechny obaly produktů EcoTools jsou vyrobeny z recyklovaných plastů a papíru vyrobeného z bavlny a bambusu. Produkty jsou samozřejmě veganské a cruelty free (certifikováno organizací PETA)

Cena: 549 Kč
Dostupnost:

Drogerie Rossmann a e-shop KupKosmetiku.cz

  • praktičnost, balení s táckem
  • přijatelná cena
  • štětce jsou velmi hebké na dotek
  • husté štětiny
  • štětiny při mytí nevypadávají
  • ne všechny štětce využijete
  • chybí nám štětec na make-up (zkosený štětec na make-up určený nám příliš nevyhovuje)