Toužíte po dokonalé pleti během okamžiku? S kolekcí od Alcina Fast and Fabulous toho docílíte raz dva! Poznejte pomocníky v tyčince a Smokey paletku na oči!

Nedávno nám přišla na otestování kolekce značky Alcina Fast and Fabulous společně se Smokey eyes paletkou. Jak už napovídá samotný název, je kolekce Fast and Fabulous zaměřena na to, aby vám ranní zkrášlování nezabralo příliš času. Make-up pomocníci jsou tentokrát v tyčinkové formě pro ještě pohodlnější nanášení. Navíc spousta produktů je multifunkčních a můžete je proto využít v líčení při více krocích.

S paletkou Smokey zase vytvoříte dokonalé kouřové oči, které jsou vhodné např. pro líčení na oslavy, plesy či večírky! Třpytky a tmavé odstíny šedé, černé a hnědé, to je to pravé! S paletkou Smokey můžete být sexy i elegantní zároveň.

Creamy Stick Foundation

Krémový make-up v tyčince je skvělou vychytávkou na každý den. Velmi se nám líbí nápad toho, že je make-up takto kompaktní a můžete si ho vzít prakticky kamkoliv. Balení je velmi praktické a díky tvaru tyčinky se make-up i dobře nanáší. Stačí jen pár tahů po obličeji, produkt pořádně zapracovat do pleti a je hotovo!

Odstín Light je dostatečně světlý a chválíme, že sedí i velmi světlým typům pleti. Textura je krémová. Musíme pochválit to, že make-up není na pleti klouzavý. Po špatných zkušenostech s jinými make-up tyčinkami jsme byli zpočátku skeptičtí. Textura Creamy Stick Foundation je krásně krémová a hezky přilne k pleti, proto se i dobře vrství. Pokud toužíte po vyšším krytí, je možné ho pomocí tohoto make-upu v tyčince docílit.

Make-up se nám dobře aplikoval pomocí Makeup Blenderu od stejné značky. Štětcem lze krémový make-up taktéž aplikovat, ale zdá se nám, že díky houbičce se lépe vpije a zapracuje do pleti.

S make-upem máme jediný malý problém, kterým je to, že nesedí všem typům pleti. Make-up jsme zkoušeli na suché a mastnésmíšené pleti. V galerii si můžete povšimnout toho, že na mastné pleti make-up lehce zvýrazňuje nedokonalosti a má i tendenci se slévat do vrásek. Naopak suché a předem hydratované pleti make-up skvěle sedne, perfektně sjednotí pleť a zajistí až sametový efekt.

Make-up vydrží celý den nošení. Make-up se samozřejmě přes den trochu “onosí”. Díky postupnému vytrácení z oblastí kolem nosu a na bradě to však ale není na pohled až tak viditelné.

Tip: Make-up můžete aplikovat jako kompletní, jak jste zvyklé a nebo jen lokálně na zarudlá místa. Make-up se dá taktéž použít i na konturování pokud si pořídíte tmavší odstín.

Cena: 550 Kč

Make-up Blender

Houbičky na make-up v redakci milujeme! Mezi naše nejoblíbenější patří Beauty Blender, a tak jsme byli zvědaví, zda Makeup Blender našeho miláčka předčí.

Houbička je na dotek trochu tvrdší a více pěnová, než je Beauty Blender. Po namočení se však z houbičky od značky Alcina stane měkoučká pěna, se kterou se make-up perfektně nanáší. Měkkost je potom srovnatelná s Beauty Blenderem.

Kapkovitý tvar umožňuje skvělé zapracování make-upu, který po aplikaci vypadá přirozeně. S houbičkou se dobře nanáší i korektor pod oči. Make-up Blender neobsahuje latex a je bez zápachu.

Houbičku jsme po nanesení make-upu i umyli a make-up z ní jde vymýt dobře a bez problémů.

Cena: 190 Kč

Pearly Glow Stick

Ke kolekci Alcina Fast and Fabulous patří i krémový rozjasňovač. My jsme nikdy nebyli velkými příznivci krémových rozjasňovačů. Když jsme však dostali možnost otestovat tento roztomilý v tyčinkové formě, neodolali jsme!

Balení je velmi praktické a vejde se do každé kabelky. Konzistence tyčinky je tak akorát měkká. Třpytivá hmota pod prsty úplně netaje, takže rozjasňovače nanesete úplně tak akorát! Rozjasňovač se nám osvědčilo aplikovat prsty – aplikujeme na hřbet nosu, pod obočí, na lícní kosti a nad rty.

Barva rozjasňovače je prostě božská! Odlesky v odstínu až šampaňského sednou všem typům pleti – v rozjasňovači se míchají jak stříbrné, tak zlaté třpytky. Přesvědčte se sami v galerii, jaká je to nádhera!

Díky netradiční konzistenci lze rozjasňovač bez problému aplikovat i na pudrové produkty, což nám vyhovuje, protože rozjasňovač tradičně nanášíme až na konec.

Cena: 450 Kč

Smokey Eyes paletka

Paletka Smokey již nepatří ke kolekci Alcina Fast and Fabulous, ale my jsme ji pro ucelení článku k recenzi přidali.

Kompaktní paletka se nachází v černé kazetce, který obsahuje tři matné a tři třpytivé oční stíny pro běžné denní líčení, ale i pro večerní líčení. Stíny jsou mezi sebou snadno kombinovatelné a skvěle se doplňují.

Ideální bude paletka na cestování. Balení je skladné a uvnitř paletky najdete vše, co potřebujete k líčení pro všechny možné příležitosti. Paletku seženete za cenu 550 korun.

K paletce nám přišel i designově zajímavý štětec Blender. Je vhodný na techniku stínování a na vytváření jemných přechodů mezi stíny. Pro vytvoření kouřového líčení je jako stvořený!

Se štětcem se nám pracovalo dobře. Štětec je spíše detailní, a tak je s ním práce o trochu náročnější (zdlouhavější) než s chlupatějšími kousky, které vlastníme. Se štětcem od značky Alcina ale vytvoříte mnohem preciznější líčení. Cena štětce je 260 korun.

Pigmentace očních stínů je skvělá. Při aplikaci stíny příliš neopadávají a nejsou suché. Jejich konzistence je skoro až máslovitá a díky tomu se dobře aplikují na oko jak štětcem, tak i prstem. Tmavé odstíny však doporučujeme aplikovat štětci vhodné pro líčení očí.

Třpytivé stíny by mohly být klidně i více třpytivější, ale to je pouze naše osobní preference. Paletka je koncipována pro elegantní a decentní líčení, a proto chápeme, že se značka příliš nepouštěla do extrémně třpytivých stínů. Kvalitu ani výši našeho hodnocení tento fakt nemění.

Výsledné líčení

Líčení jsme volili spíše kouřové a na večer. Můžete vidět, že i přes zvolení tmavších stínů je líčení stále decentní. Do vnitřních koutků jsme akorát přidali třpytivé oční linky, protože třpytek se nemůžeme nabažit 😀

S paletkou se nám pracovalo perfektně. Pokud tedy sháníte kompaktní a kvalitní paletku, která obsahuje přirozené stíny, s kterými však lze vytvořit i večerní líčení, bude pro vás Smokey Paletka ta pravá!

Dostupnost: Produkty seženete v salonech spolupracujících se značkou ALCINA.