Tekuté stíny na oči? A funguje to? To byla naše první otázka a také údiv, když jsme viděli tuto novinku. Vyzkoušeli jsme Matte&Metal Huda Beauty stíny!

Huda Beauty přišla na trh s tekutými očními stíny, které by nám měly výrazně ulehčit práci. Je tomu už nějaký ten pátek, co mě tento produkt zaujal a já si ho tenkrát letěla koupit ještě do německé Sephory, protože u nás nebyly stíny k dostání 😀

Jestli to byla koupě roku nebo zbytečně vyhozené peníze se dočtete právě v dnešním článku. Musím se vám přiznat, že do recenze se mi vůbec ale vůbec nechtělo. Skutečnost, že fotky do recenze mám již nafocené několik měsíců, je tomu důkazem.

Než začneme se samotným kritizováním, musím konstatovat, že značku Huda Beauty mám poměrně ráda. Vlastním od ní několik paletek s klasickými očními stíny a jsem s nimi spokojená. Taktéž rtěnky jsou skvělé, těm nemám co vytknout.

Matte&Metal stíny Huda Beauty

Nebudu lhát a řeknu vám narovinu, že jakmile jsem tuhle novinku viděla na Instagramu, prakticky ihned jsem stíny musela mít. Minutová videa ale poněkud klamou… takhle rychle hotový make-up prostě mít nikdy nebudete! Nechala jsem se zlákat a rovnou jsem od značky Huda Beauty pořídila tři odstíny – Silk Bomber & BubblegumPrivate Jet & Shimmering SetPump Latte & Drop Top.

Dva ze tří odstínů, které mám doma já, u nás v Čechách neseženete. Tak aspoň to mě trošku hřeje na srdci 😀 Než začnu s kritizováním, musím pochválit obal, který mně osobně se velmi líbí. Samotná myšlenka, že na jedné straně je stín matný a na druhé extrémně třpytivý, je skvělá! Líčení klasickými stíny totiž dělám vždy podobně. Třpytky mám ráda na pohyblivé víčko a do záhybu a na spodní víčko dávám matný stín.

Huda Beauty
Tekuté oční stíny od Huda Beauty fungují nejlépe s chlupatými blending štětci.

Silk Bomber & Bubblegum

Na fialové odlesky jsem se těšila snad úplně nejvíc ze všech tří odstínů. Výsledné líčení je dle mého názoru opravdu povedené. Nevšední třpytivá linka na jinak matném základu je příjemnou změnou. S aplikátory se nepracuje úplně špatně, ale!

Podmínkou toho, aby líčení s tímto druhem stínu dopadlo dobře a ne jako jeden velký monokl, je potřeba vlastnit velice kvalitní chlupatý blending štětec, který udělá nejvíce práce za vás. Nejde to prostě jen tak. Proto vidina toho, že jsou tekuté oční stíny vhodné pro začátečnice nebo ženy, které se chtějí vyhnout nakupování velké kosmetické výbavy – je zkrátka nemožná.

Musíte mít prostě štětce! Viděla jsem na Instagramu i aplikaci prstem nebo právě tím samotným aplikátorem, ale dopadlo to u mě katastrofálně. Buď líčení bylo flekaté a nebo se pro jistotu flek ani nedal rozmazat.

Líčení nezabere minutu, ale ani dvě, spíš tak sedm až deset. Jestli je to rychlejší než s klasickými očními stíny? Pro není. Já si prostě musela dát víc záležet a víčko před tím hydratovat a dát primer. Jinak se stín okamžitě slévá do záhybu a úplně vám to víčko vysuší a fakt na pohled vypadá scvrkle, což předpokládám nechce nikdo 😀

Dost také záleží na tom, jaký máte tvar víčka. S klasickými stíny se dá kouzlit na všech typech, ale tady (ať si říká kdo chce co chce, já vám říkám moje zkušenosti!) bych koupi minimálně dvakrát zvážila, protože fakt na tvaru víčka záleží. Já mám na víčku trochu převislou kůži a nemám až tolik viditelný záhyb. Líčení s Huda Beauty tekutými stíny pro mě proto bylo fakt náročné.

Na modelce (viz galerie) líčení dopadlo skvěle a potvrdila jsem si i moji teorii, že opravdu záleží na tvaru víčka a na tom, kolik vám kde „visí“ kůže. Hladké víčko bez vrásek se líčilo tekutými stíny úplně samo.

Co se týká odstínů, tak tam je vše perfektní. Kombinace barev jsou šikovně zvoleny. Pigmentace je skvělá, třpytivý stín je nádherný a dá se použít i na zpestření jiného líčení.

 

Private Jet & Shimmering Set

Další takový „fail“ pro mě bylo to, že jsem si neuvědomila jaký vlastně odstín pleti mám. Takzvaně že na obrazcích, kde jsou opálené obličeje budou asi stíny ve výsledku vypadat trochu jinak než na vybledlé pleti. Na to je tedy potřeba dopředu myslet. Proto Private Jet & Shimmering Set vypadá ve výsledku na víčku hodně do oranžova.

Oranžová podle mě příliš světlým typům nesluší, zvláště když máte ještě i světlou duhovku (zelenou, modrou). Po tomto odstínu tedy sahám úplně nejméně. Pracuje se s ním však mnohem lépe, než s předešlou barvičkou. Třpytivý stín je u tohoto odstínu o trochu více tekutý, a proto i ve výsledku vypadá dobře na celém pohyblivém víčku. Neflekatí a ani neplíškovatí.

Tento odstín je tedy úplně v pořádku a pokud oranžovou máte rádi, tak klidně do něj jděte 🙂

Pump Latte & Drop Top

Hnědé stíny mám na očích úplně nejraději a myslím, že nejsem sama. Hnědá je taková klasika, která sluší všem a nikdy neurazí. I proto je tento odstín tekutých očních stínů jeden z těch oblíbenějších. Vzhledem k tomu, že stíny nejsou tolik výrazné, pracuje se s nimi lépe.

Obecně je známá věc, že s fialovou barvou bývají problémy, takže by se to odstínu Silk Bomber & Bubblegum dalo i odpustit. Jak už jsem psala výše, je fakt nutné dávat produktu co možná nejméně. Zvláště ty třpytivé stíny mají tendence plíškovatět a pokud aplikujete více a více – naopak se barva spíše maže a klouže dolů. Cílem je tedy aplikovat málo a pracovat extrémně rychle, dokud barva nezaschne. Pak už se to z víčka ani nehne!

Celkový verdikt

Ačkoliv na fotkách vypadá výsledek dobře, samotná práce s těmito stíny je prostě zdlouhavá. Asi jde o zvyk, člověk si zvykne na vše, takže klidně i na tekuté stíny pokud nebude zbytí. S pudrovou klasikou budete mít ale podobné jednoduché líčení dvakrát rychleji hotové.

Vyloženě propadák ty stíny nejsou, pokud se s nimi naučíte, ale už bych si je znovu nikdy nepořídila. Sahám po nich vážně málo, skoro vůbec. Kolikrát se spíš jen donutím, abych je vypoužívala. Na cestování to také není ideální volba, protože já osobně se na ně nemůžu spolehnout – jednou líčení dopadne dobře, podruhé katastrofálně a musím odličovat a začít znovu.

Raději investujte do nové paletky od Hudy, udělá vám větší radost 🙂

Huda Beauty Power Bullet Metallic Lipstick

Můj nákup v Berlíně doplnila navíc ještě tato třpytivá kráska, a tak jsem si řekla, že vám své dojmy sdělím najednou. Třpytivé rtěnky příliš nemusím, ale Power Bullet v odstínu NYE mi prostě ihned učarovala. Je to velmi nevšední odstín, dosti zvláštní rtěnka. Ještě nikdy jsem podobnou barvu u jiné značky neviděla.

Rtěnku nenosím často, spíše si ji šetřím na exkluzivní příležitosti. Konzistence rtěnky je prostě úžasná – taje na rtech, perfektně se nanáší a hydratuje rty, ale přesto se nikde nemaže a přes den se vytrácí rovnoměrně. Ačkoliv odstín vypadá do červena, třpytky jsou spíše do růžova, takže rtěnka hází opravdu překrásné odlesky.

Navíc nádherně kokosově voní! Pokud něco Huda Beauty umí na tisíc procent, jsou to rozhodně rtěnky, za které bych dala klidně ruce do ohně. Tady se opravdu nespletete 🙂

Cena: Stíny 810 Kč, rtěnka u nás nelze sehnat
Dostupnost:

U nás v ČR je k dispozici pouze odstín Latte & Drop Top na www.sephora.cz.