Záchrana pokožky rukou a rtů v době koronavirové? Na suchou kůži pomohou produkty Bioderma Atoderm určené pro atopickou pokožku!

Česká republika se podobně jako další země v Evropě a na celém světě potýkají s mimořádnou situací, která je způsobená pandemií nemoci COVID-19 (neboli Koronaviru).

Zdraví by pro nás mělo být v této době na prvním místě, a tak je potřeba o sebe mnohem starostlivěji pečovat, abychom se navzájem co nejvíce ochránili. V této hygienicky náročnější době je třeba dodržovat několik jednoduchých, ale účinných zásad.

Naše pokožka muže být především u citlivějších jedinců v důsledku intenzivních epidemiologických opatření mnohem více zranitelná. Je tedy nutné zvýšit nejen hygienu, ale i péči o namáhanou kůži.

Co musíme v této náročné době dělat?

Asi není potřeba opakovat, že pravidelné a důkladné mytí rukou kvalitním mýdlem (po dobu 40-60 sekund), je naprostou nutností. Pokud nemáme možnost se během dne umýt, tak je dalším řešením použití hydroalkoholického antibakteriálního gelu.

Časté používání gelů a běžných mýdel ale pokožku rukou nadměrně vysušují. Přesušená pokožka je křehká. Objevují se na ní drobné mikrotrhliny, které mohou být kromě sliznic další možnou vstupní cestou pro přenos infekce. Mýdla obsahující velké množství chemických látek pleti neprospívají a na pleti se objevuje přecitlivělost v podobě svědivého nevzhledného ekzému.

Abychom předešli přesušení pokožky, je vhodné používat jemná nedráždivá mýdla, která šetrně odstraní všechny nečistoty z pokožky, aniž by pleť jakkoli poškodily. Při výrobě kvalitních mýdel jsou použity jen ty nejšetrnější suroviny.

Dalším krokem péče o namáhanou pokožku je použití ošetřujícího krému. Pravidelně svou pokožku promazávejte kvalitním přípravkem.

Bioderma Atoderm
Použití krému Bioderma Atoderm Intensive Baume je záchrana pro vaši pokožku. Krém okamžitě uleví pálení a svědění a hloubkově hydratuje ruce vysušené následkem používání desinfekce.

Roušku? Co na to říká citlivá pleť?

Dalším zásadním hygienickým opatřením je povinné nošení roušek. Rouška je výborná fungující bariéra zabraňující vylučování viru do okolí, avšak pro pleť je časté a dlouhodobé nošení další velkou zátěží. Pod rouškou trpí nejen naše pleť ale i naše rty. Pleť v místě nošení roušky může vykazovat známky podráždění a vzniku ekzému. Na rtech se může objevit přesušená nehezky se olupující pokožka.

Abychom předešli nepěkně vypadající pleti, tak i o pleť obličeje musíme pravidelně pečovat a dostatečně ji chránit. Skvělou zkušenost máme s produkty, které jsou primárně určeny pro pokožku s atopickým ekzémem a obsahují velmi kvalitní ingredience. Produkty značky Bioderma Atoderm jsou pro tyto účely jako stvořené a právě proto jsme s recenzí nespěchali a produkty pečlivě otestovali i během „karantény“.

Naše redakce doporučuje:

K častému mytí rukou: Bioderma Atoderm Mycí kostka

  • Obsahuje dvě hydratační a výživné látky, glycerin a bambucké máslo, které zabraňují vysušování pokožky.
  • Díky jemným čisticím látkám, Atoderm mycí kostka respektuje přirozenou fyziologickou rovnováhu kůže a zabraňuje pocitům pnutí.
  • Obsahuje zinek, specifickou dermatologickou látku, a zamezuje šíření mikroorganismů, které zhoršují stavy vysušené pokožky.
  • Mycí kostku doporučujeme pro celé tělo, aktuálně jsme si ji ale oblíbili nejvíce na ruce 🙂

K pravidelnému ošetření vysušené pokožky rukou i obličeje: Atoderm Intensive Baume

  • Rychle zastaví svědění kůže díky dermatologicky léčivé látce PEA – naprosto perfektní pro aktuální dobu, kdy naše ruce trpí a tvoří se na nich nevzhledné bolavé šupinky.
  • Je obohacen o zklidňující a čisticí látky, okamžitě zklidňuje podráždění.
  • Atoderm Intensive Baume trvale obnovuje kožní bariéru díky exkluzivnímu komplexu LipigeniumTM vyrobeného z biolipidů, které jsou přirozeně přítomné v epidermis.
  • Jeho patentovaná Skin Barrier TherapyTM omezuje přilnavost a šíření zlatého stafylokoka na straně jedné a průnik alergenů na straně druhé, tedy faktorů zodpovědných za zhoršování suchosti pokožky.

K pravidelné péči o rty při nošení roušky: Atoderm Balzám na rty

  • Obnovuje suché a rozpraskané rty
  • Obsahuje vysoce výživné účinné látky jako je avokádový olej a bambucké máslo

Produkty řady Atoderm doporučujeme používat v pohodlí domova po důkladném umytí a desinfekci rukou, po umytí obličeje. Ideální je vytvořit si „hydratační“ rituál po koupeli, kdy jsou póry pokožky otevřené a lépe tak vstřebají účinné látky. Tak hurá do toho! Jsme v tom všichni společně! 🙂