Myslíte si, že vám čepice nesluší? Představovali byste si k elegantnímu kabátu něco stylovějšího? Vyzkoušejte barety! Podzimní doplněk, který i zahřeje.

Nejste zrovna zastánkyně čepic na podzim? Ne všechny čepice jsou jen neslušivými kousky, které vám budou ležet nehnutě ve skříni. Vyzkoušejte místo klasických kulichů raději barety, které jsou skvělým módním doplňkem.

Už dávno neplatí, že barety jsou jen přežitkem. Naopak je tento módní doplněk velice trendy a pro podzim 2018 téměř MUST HAVE! Narozdíl od huňatého kulichu se barety perfektně hodí ke kabátům, a tak díky nim můžete skvěle doladit váš elegantní outfit.

Barety se dříve řadily k tzv. preppy stylu, případně byly považovány za pánskou součást oblečení. Nosily se hlavně ke společenským kalhotům a sakům. To už dnes ale dávno neplatí!

Barety pro každou příležitost

Letos seženete v obchodech určitě i baret svých snů, protože na výběr je toho opravdu velká spousta. Varianty s chundelatou bambulkou jsou velmi roztomilé a budou vhodné pro ty z vás, které máte rády romantický styl oblékání.

Nic ale nezkazíte úplnou klasikou v šedé, černé nebo béžové barvě. Baret, pokud je vhodně zvolen, dokáže nádherně zvýraznit rysy obličeje a podtrhnout krásu očí.

Barety se nosí na několik způsobů:

  • nasazené na straně
  • posazené rovně, ale více vzadu na temeni hlavy
  • nasazené do šikma a více dopředu – zasahuje až k čelu
  • zarolovaný lem dovnitř

Barevné úlovky

Troufnete si klidně i na výraznější kousky? Tak to pro vás máme dobrou zprávu! I barevných baretů letos naleznete hodně. Nám se velmi líbí ty s aplikacemi jako jsou našité perličky, zdobení a nebo i nášivky s tématickámi motivy.

Do galerie jsme vybíraly barety, které nás zaujaly svou nevšedností či specifickým zdobením. Zajímavý je i džínový baret v námořnickém stylu, který je dokonce obohacen kšiltem. To už je ale opravdu velmi extravagantní a ne každý si to může dovolit.

Velmi nás zaujal i baret s vinylovým efektem, který bude pro odvážnější z vás. Myslíme, že by ale baret s takto lesklým povrchem mohl opravdu zaujmout a třeba k celočernému outfitu by byl skvělou třešničkou na dortu. Co myslíte?

Tagy: Populární