Ona Online

Vánoce jsou za rohem a žádají si slavnostní outfit a perfektní vánoční líčení! Essence si pro tuto příležitost připravila roztomilou kolekci “Ho! ho! ho!”.

Vánoční svátky, hostiny a tematické večírky jsou za dveřmi. Máte na tyto příležitosti už vymyšlené slavnostní outfity? K outfitu neodmyslitelně patří i vánoční líčení, na kterém si určitě dejte záležet. Rozzářenou tváří okouzlíte všechny!

Značka Essence si jako každý rok připravila na Vánoce speciální vánoční kolekci produktů, které jsou letos opravdu k sežrání. Trendová kolekce je zahalena do červených, oranžových, vínových a zlatých odstínů. K Vánocům také neodmyslitelně patří třpytivé věci. Pokud jste tedy milovníci třpytek, tuhle kolekci si zamilujete!

Produkty jsou velmi vhodně zvoleny k vánoční tématice. Nemusíte si nimi udělat radost jen vy. Značka Essence některé produkty chytře doplnila vánočními přáníčky, která si můžete personalizovat a kosmetický produkt společně s osobním přáním věnovat kamarádce, mamince či babičce.

Paletka očních stínů

Největší hvězdou celé kolekce je jednoznačně paletka očních stínů, která má nádherné balení a už po otevření nám vyrazila dech! Devět perfektně navržených očních stínů je jako dělaných na vánoční líčení. Paletka obsahuje metalické, třpytivé, hnědé, fialkové až do červena odstíny, které se díky pudrové textuře snadno nanášejí.

Paletka je laděna spíše do teplých odstínů. Pouze dva až tři stíny jsou studenéneutrální. Asi vůbec nejzajímavějším stínem z paletky Essence je stín slisovaný pouze z čistých třpytek. Tento trend výskytu jednoho extrémně třpytivého stínů v paletkách jsme v poslední době zaregistrovali i u dražších značek. Se stíny tohoto typu bývá obecně problém v tom, že třpytky často opadávají, špatně se nanášejí a nedrží na očním víčku.

Byli jsme však nesmírně překvapení jak až skoro máslovitý tento stín je. Mínusem je ale to, že vám stín z paletky bude poměrně rychle mizet. Při aplikaci totiž nabíráte mnohem více produktu než jako to je u klasického metalického stínu.

Třpytky se nanáší poměrně snadno placatým štětcem, lepší je však použít prst. Je dobré třpytky “připlácnout” na oční víčko až po závěrečném líčení. Třpytky tak dodají oku ještě lepší efekt.

Ostatní stíny z paletky jsou skvěle pigmentované. Hůře jsou na tom stíny matné, které se na víčko nepřichytávají tak dobře. Pokud však vytvoříte dobrý základ, přichytí se na něj stíny skvěle a půjdou i dobře rozblendit. Ani matné stíny na víčku neflekatí a nedělají žádné nechtěné “monokly”.

Třpytivé stíny jsou skvělé. Mají máslovitou konzistenci, barva je bohatá a štětcem se nabírají perfektně. Na víčko se ihned přichytí a neopadávají při manipulaci.

Celá tato paletka nás uchvátila. Některé stíny jsou opravdu srovnatelné s highend značkami.

TIP: Pokud budete chtít použít stín ala “slisované třpytky”, doporučujeme nejdříve začít očním make-upem a až potom dolíčit obličej.

Cena: přibližně 209,00 Kč

Výsledné líčení

Výsledné líčení je poněkud výraznější. Už při prvním pohledu na paletku je jasné, že s ní nevytvoříte decentní každodenní líčení. Paletka je vhodná na speciální příležitosti, které snesou výrazné líčení.

V hlavní roli můžete na obrázku vidět aplikaci slisovaných třpytek na horní pohyblivé víčko. Stíny se skvěle přichytily a perfektně drží, přes den neopadávají. V horní části oka při přechodu do ohybu víčka můžete vidět, že se stín až tolik nedrží. Je proto dobré myslet při aplikaci tohoto unikátního stínu na to, abyste ho aplikovali pouze do středu víčka. Stín by pak mohl opadávat tím, jak přes den hýbete okem.

Jako základ jsme pro slisované třpytky zvolili metalické stíny z paletky a okraje přechodů jsme v ohybu oka ztratili matnými stíny. Oční koutek jsme rozjasnili zlatým metalickým stínem.

K výraznému líčení a zvláště líčení v těchto barvách doporučujeme aplikaci černé linky. Linka oddělí barevné stíny od duhovky, což vám zajistí, že vaše oči nebudou vypadat uplakaně. Stíny do červena totiž mají tendenci vytvářet uplakané oči.

Vánoční líčení Essence
Výsledné líčení, které jsme s paletkou vytvořili.

Štětec na rozjasňování

Už jste někdy měli štětec s takto kouzelnou rukojetí? My teda ne! Uvnitř rukojeti je kombinace třpytek s hůlkami, které nám připomínají vánoční lízátka z dětství. Po zatřepání se třpytky s hůlkami přesouvají jako ve sněhové kouli.

Bezpochyby je tedy jasné, že štětec si už na pohled zamilujete. Je ale i zároveň funkční? Kulatý tvar štětce je na rozjasňovač dobře zvolen. Tvar je skoro až tulipánovitý. Hrotem proto nanesete přiměřené množství rozjasňovače a jemně ho pak nanesete na vrch lícních kostí. Štětec je skvělý i na nanášení tvářenky nebo na detailní zapudrování okolí kolem očí.

Štětec je překvapivě velmi hustý a štětiny jsou neuvěřitelně jemné. Toto se Essence vážně povedlo!

Cena: přibližně 84,90 Kč

Oh My Deer (přání s koupelovou koulí)

Přání Oh My Deer s koupelovou koulí nás opět uchvátilo nápadem. Nejen, že někomu darujete krásnou voňavou koupelovou lázeň, navíc mu i můžete napsat osobní přání hned vedle!

Přáníčko je bez předtištěného textu, takže si pod nadpis Merry Christmas můžete vymyslet opravdu cokoliv. Dárek vaše blízké jistě potěší.

Samotná koupelová bomba není vyložené kulovitého tvaru, jak můžete být zvyklé od jiných značek. Kvůli přání se jedná pouze o polokouli. Koupel je příjemně relaxační a přijde určitě vhod mezi vánočními svátky.

Cena: přibližně 34,90 Kč

Balzám na rty

Roztomilý balzámek na rty se nám zdá jako ideální dáreček pro kamarádky! Díky přijatelné ceně si ho může dovolit každý a rozhodně překvapíte originalitou celého dárku.

Balzámek je ve tvaru rozkošné vánoční ozdobičky. Obsahuje i šňůrku na zavěšení, takže si ho klidně můžete pověsit i na vánoční stromeček!

Uvnitř ozdobičky se nachází samotný balzám na rty, který má červenou barvu. Na dotek je balzám spíše voskový a jemně taje pod teplem prstů. Na první pohled vypadá, že bude velmi pigmentovaný, ale na rtech se barva ztratí. Rty jsou potom jen decentně zabarvené. Vytváří efekt zdravých šťavnatých rtů.

Balzám je jemně hydratační, takže pokud vaše rty nejsou zrovna v kondici, tohle bude dobrá varianta na dny, kdy nechcete nosit rtěnku.

Cena: přibližně 34,90 Kč

Dostupnost:

Drogerie Rossmann, DM a e-shop KupKosmetiku.cz

  • nádherné obaly
  • perfektní nápady na dárky
  • úchvatný design
  • skvělá pigmentace paletky
  • barvy v paletce nemusí sednout všem (stíny jsou velmi výrazné)