Krásné dlouhé husté řasy tzv. „mrkačky“ jsou sice hodně sexy, ale mohou vám také přivodit řadu zdravotních komplikací. Na co si dát u prodloužení řas pozor?

Prodloužení řas přináší spoustu výhod. Každá procedura, která je v bezprostřední blízkosti očí však nese ale i svá rizika. Čím blíže očím, tím méně bezpečné. Na co si dát pozor a jak se nakonec rozhodnout?

Mezi hlavní a nejvíce viditelné nevýhody patří to, že vaše vlastní řasa poměrně trpí. Kořínek řas je totiž dlouhodobě přetížen váhou umělé řasy a lepidla. Může se stát, že vaše řasy po čase prořídnou a vy budete muset několik dlouhých týdnů čekat, až se opět zregenerují. Není to pouhé konstatování, ale holý fakt, který klientky potvrzují.

Jak docílit krásných výrazných očí s dlouhými, hustými a tmavými řasami?

Některé z nás od přírody nedostaly dar výrazných řas, a tak hledáme jiná alternativní řešení. V dobách minulých byla spousta let jediná fungující metoda tzv. nalepovací řasy. Toto dočasné a krátkodobé řešení před pár lety plně nahradila metoda prodloužení řas tzv. řasa na řasu.

Benefitem oproti nalepovacím řasám je to, že řasy jsou prodloužené na delší dobu – permanentně. Vydrží vám dva i tři týdny ve dne i v noci. Prodloužení provádí vyškolená kosmetička, které náročná práce zabere i několik desítek minut.

Nejčastější problém je syndrom suchého oka. Při aplikaci řas na řasu je nutné co nejméně mrkat a udržet oči otevřené po celou dobu. Oko ale pro správnou funkci potřebuje trvalou lubrikaci. Zvlhčené oko je tak chráněno před infekcí. Lubrikace také pomáhá vzniku správného obrazu na sítnici a akomodaci.

Případy ze salónu

Pokud není oko zvlhčené, tak začne pálit, řezat a svědit. Tento problém však často pokračuje i po aplikaci, protože víčka s prodlouženými řasami se dostatečně nedovírají a oko nadále vysušuje vzduch.

Ve svém kosmetickém salonu se často setkávám s klientkami, které mají řasy prodloužené a mnoho z nich si stěžuje na svědění očních víček, pocity pálení a cizího tělesa v oku.

Není ani vzácným případem, kdy přišla klientka s oteklými, bolestivými víčky a dokonce i s viditelným zánětem v oku. I když klientkám prodloužení přineslo řadu problémů, tak touha po krásném pohledu je neodradila a řasy si nechaly prodloužit navzdory komplikacím i opakovaně.

Tyto odstrašující případy mě natolik přesvědčili o nevhodnosti prodloužení řas, že bych si je sama nikdy prodloužit nenechala. Ačkoliv výsledek je sebevíc krásný, za následnou alergickou reakci na lepidlo a vysychání očí to nestojí. Ačkoliv je mnoho klientek, které nemají s prodloužením řas žádné problémy a výsledek si pochvalují, fakt, že oko vysychá, je stále platný a dlouhodobě vede k vysychání sklivce v oku.

Jaká jsou další rizika prodloužení řas?

  • Překrvení a bolest očí z podráždění lepidlem
  • Diskomfort
  • Pocit těžkých víček
  • Otoky
  • Výtok z oka
  • Zánět spojivek
  • Prořídlé vlastní řasy

Protože víme, že každá žena se chce líbit, ale zároveň není dobré riskovat zdraví svých očí, existuje i jiné řešení. Co třeba vyzkoušet sérum pro růst vlastních řasSérum řasy vyživuje a prodlužuje jejich růstovou fázi, a tak vám porostou delší řasy a v případě, že použijete kvalitní řasenku, tak je pohled „mrkací panny“ zaručen.

prodloužení řas
Při používání růstového séra se vám řasy krásně prodlouží.
Tagy: PleťTips