Ona Online

Už jste někdy přemýšlela nad tím, že by vaše pleť potřebovala vážně trochu omladit? Nechte si poradit od kosmetičky, která vám představí microneedling!

Svět zkrášlování se neustále rozrůstá, a proto ani my nesmíme zůstat pozadu. Představujeme vám nové ošetření pro omlazení pleti, které se nazývá microneedling (mikrojehličková mezoterapie).

Jedná se o bezpečnou a účinnou metodu vylepšení stavu pleti obličeje, krku, dekoltu i rukou s viditelnými výsledky.

Každá žena touží po omlazení pleti a zároveň by si přála, aby metody, kterými se dá efektu omlazení docílit, nebyly příliš drastické. Pleť se po mikrojehličkové mezoterapii projasní, zjemní a barevně sjednotí. Hlavně se ale zpevní!

Jedná se o kolagenindukční terapií. Díky nastartování tvorby kolagenu se pleť stává pevnější a tím se viditelně omlazuje.

Jak ošetření probíhá

Jedná se miniinvazivní terapii. Ošetření je tedy bezbolestné, protože se pleť před mikrojehličkováním ošetří anestetickým krémem.

Samotné ošetření se provádí pomocí Dermapenu, což je nástroj ve tvaru pera. Nástroj se sterilním jehlovým aplikátorem vytváří v pleti tisíce mikrovpichů. Drobné vpichy pronikají kolmo a téměř bezbolestně do pokožky. V pleti tak vznikají „mikrokanálky“, kterými se do pleti vpravují výživné látky sér proti stárnutí.

Jedná se většinou o koktejly obsahující hlavně kyselinu hyaluronovou, vitamíny a další výživné složky. Kanálky se rychle uzavřou a pokožka si postupně buduje vlastní kolagenní a elastinová vlákna vybuzením hojivé reakce kůže. Kolagen-indukční terapií se pokožka rychle a viditelně zpevňuje a omlazuje.

microneedling
Dermapen, který se používá na ošetření microneedlig.
Zdroj: https://www.dermapenworld.com

Jaký je režim péče po ošetření?

Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Podráždění vymizí v průběhu 2448 hodin.

Použití make-up se doporučuje až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod). Předčasné použití make-upu by mohlo zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených „mikrokanálků“.

Běžný režim péče se doporučuje obnovit až po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 57 dní).

Jak často je vhodné ošetření podstupovat?

Microneedling (mikrojehličkování) může být opakováno bez omezení každé 4 týdny. Většinou stačí cyklus 3 ošetření s intervalem 3-4 týdnů. Interval 3 až 4 týdnů umožňuje maximální tvorbu nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého ošetření.

Novotvorba kolagenu však nadále pokračuje až po dobu 12 měsíců.

Technika mikrojehličkování může být kombinována i s dalšími omlazovacími metodami jako např. aplikace výplňových materiálů, botox atd.

Jaké jsou indikace pro toto ošetření?

  • Stárnoucí pokožka – vhodné pro obnovu pevnosti a tonicity povadlé pokožky
  • Posílení jemné kůže
  • Vyhlazování jemných vrásek
  • Akné a jizvy– zlepšuje texturu pokožky a zmenšuje velikost pórů.
  • Hyperpigmentace
Tagy: PleťTips