Najít dobrou paletku v drogérii dá zabrat. Vrhli jsme se proto do testování nových a cenově dostupných City Palettes od Essence. Hádejte, jak dopadly!

Nové City Palettes od Essence obletěly nejen drogérku, ale rovnou celý internet. Určitě vám neunikla líčení na sociálních sítích, která s těmito paletkami vytvářely nejznámější beauty guru.

Ani já jsem si paletky nenechala ujít a byla jsem zvědavá, jestli jsou vážně tak skvěle pigmentované, jak to vypadá na videích! City Palettes jsou svými názvy inspirovány módními metropolemi a všechny paletky by měly mít společné jedno – vysoce pigmentované odstíny. Tak se jdeme vrhnout na recenzi!

Hello New York

Paletka Hello New York mě na první pohled zaujala asi nejméně. První reakce byla – že tyhle odstín nejsou pro mě! Paletka je hodně studená, bude tedy více slušet bledší pleti,která má podtón do růžova.

Nedala jsem ale na první dojem a vrhla jsem se do testování. Velice mě překvapila pigmentace. Odstíny jsou velice syté a máslovité (viz foto swatchů). Na víčko se skvěle nanáší. Osvědčila se mi technika nanášení třpytivých odstínů prstem. Stíny nádherně vyniknou a není ani potřeba je nanášet na mokro!

Stíny mezi sebou perfektně splývají, díky tomu vytvoříte přirozený přechod mezi jednotlivými stíny. Dobrá zpráva je, že stíny nepráší! V pánvičce paletky trochu ano, ale na víčku vůbec. Nikde neopadávají a drží prostě skvěle celý den.

Na to, jak se mi zpočátku odstíny tolik nelíbily, absolutně jsem se do této paletky zamilovala. Mými favority jsou stíny do modra a světlý třpytivý stín s odlesky do fialova. Na světle se totiž stín chová pod každým úhlem trochu jinak a oko tak vypadá nádherně prozářeně!

Na líčení s touto paletkou se určitě podívejte ve videu níže. Uvidíte, jak je paletka skvěle pigmentovaná a zacházení s ní je velice jednoduché – nepotřebujete ani tolik štětců 🙂

Cena: přibližně 184 Kč

G’Day Sydney

Paletka G’Day Sydney je plná tlumených odstínů. Pokud máte raději méně výrazné líčení, tyto barvy budou to pravé pro vás. Mě paletka až tolik nezaujala. Přijde mi totiž, že mi tyto barvy nesluší.

Zklamala mě především prášivost. Paletka práší opravdu dost a stíny při nanášení opadávají i pod víčko. Doporučuji nanášet make-up až po nalíčení očí! Pigmentace je ucházející. Stíny však nejsou tolik máslovité jako u předchozí paletky.

Výsledné líčení s touto paletkou mě až tolik nenadchlo (viz foto v galerii). Těšila jsem se na kombinaci cihlové, zelené a modré a jak sami můžete vidět, na víčku tyto barvy nejsou téměř odlišitelné.

Cena: přibližně 184 Kč

Paletka tvářenek Hey Cheeks

Zvědavá jsem byla i na paletku tvářenek Hey Cheeks, která vypadá na pohled opravdu krásně. Překvapily mě vhodně zvolené barvy i roztomilé balení.

Paletka obsahuje šest velice jemných odstínů pudrů. Variace tvářenek, bronzerů a rozjasňovačů dodá pleti šťávu a rozjasní celý obličej. I přesto, že mám velice světlou pleť, připadá mi, že bronzer je nositelný. Dá se vrstvit pro výraznější vykonturování lícních kostí, ale pro efekt opálenější pleti stačí pleť jen jemně poprášit štětcem.

Pigmentace pudrových produktů není vůbec špatná. Paletka však poměrně práší. Je potřeba nabírat produkty trochu opatrněji a předem štětec oklepat. S nanášením jsem však neměla sebemenší problém. Odstíny mi na pleti nedělají fleky a i výdrž je skvělá.

Odstíny tvářenek vypadají na první pohled dost tmavě. Na fotce líčení tváře jsem zkombinovala všechny tři dohromady a myslím, že společně vytváří velmi přirozený efekt, který tvářím prospívá.

Cena: 169 Kč

Můžeme je doporučit?

Paletky od Essence jsem obecně nikdy neměla v lásce. Z řady City Palettes jsem ale velmi nadšená! Naprosto perfektní je paletka Hello New York, která ačkoliv se zdá „nepoužitelná“, odstíny jsou velice syté a lichotí mému zelenému oku. Výsledné líčení se mi vážně líbilo a cítila jsem se v něm pohodlně i přesto, že odlesky do modra nejsou mými nejoblíbenějšími.

Hned v závěsu je paletka tvářenek Hey Cheeks, které vlastně nemám co vytknout. Produkty jsou v pořádku, pracuje se s nimi dobře a na pleti vydrží. Za tu cenu je to vážně nádhera! I tu prášivost odpustím 🙂

Nejméně mi sedí paletka G’Day Sydney, která bych řekla, že by mi seděla nejlépe vzhledem k barevnému poskládání, ale opak je pravdou. Stíny nejsou tolik pigmentované, na oku se slévají do jednoho podobného odstínu a extrémně práší. S touto paletkou se mi pracovalo nejhůře.

City Palettes
Srovnání paletek