Slyšeli jste už o zázračném válečku jménem dermaroller? Jeho drobné mikrojehličky dokážou zlepšit stav jizev, vrásek i rozšířených pórů!

Derma váleček nebo také dermaroller je speciální váleček s drobnými mikrojehličkami. Jeho použití nám umožní rychle a intenzivně dopravit účinné látky obsažené v pleťovém séru hluboko do pokožky. Tato intenzivní metoda napomáhá při řešení různých dermatologických problémů, jako je:

  • zlepšení pevnosti pleti
  • vyhlazení drobných vrásek
  • zmírnění pigmentových skvrn
  • sjednocení barvy pleti
  • zlepšení a zjemnění jizev např. po akné
  • zlepšení stavu strií

Přejížděním rolleru  po pleti vytváříte drobné vpichy, kterými se dostanou účinné látky ze zvoleného séra hluboko do pokožky.

Dalším důležitým mechanismem účinku je podpora tvorby kolagenu a elastinu. Novotvorba kolagenu a elastinu s věkem značně klesá a pleť tak ochabuje. Při pravidelném používání rolleru se tvorba podporuje. Pleť se tak zpevňuje a redukují se již vzniklé vrásky, vyhlazují se jizvy i strie.

Jaký dermaroller je nejvhodnější?

Pro domácí používání je vhodný váleček s délkou jehliček 0,2 nebo 0,3 mm. Váleček s delšími jehličkami o délce 0,5 mm a více by měl používat pouze vyškolený pracovník (kosmetička nebo lékař). Doporučujeme vybírat podle použitých materiálů, tedy dle kvality válečku. Jehličky mohou být z chirurgické oceli, titanové i pozlacené z důvodu vyšší sterility a antibakteriálního účinku.

Jak s válečkem pracovat?

Dermaroller používejte vždy na zdravou čistou a suchou tvář. Před každým použitím musí být provedena desinfekce válečku pomocí dezinfekčního přípravku. Před ostřením doporučujeme provést i desinfekci rukou některou antibakteriální emulzí.

Po každém použití váleček ihned opláchněte plným proudem sterilní nebo převařené vody. Na opláchnutém prostředku nesmí být viditelné mechanické nečistoty.  Poté dermaroller  vložte do nádoby s alkoholovou dezinfekcí na 60 minut. Po dezinfekci opět opláchněte převařenou vodou. Nechte vyschnout a do dalšího použití jej uschovejte v suchém obalu.

Před rolováním si obličej rozdělte na jednotlivé části – čelo, levá tvář, pravá tvář, nos a brada. Začněte na jedné části obličeje a s jemným tlakem přejíždějte válečkem postupně tam a zpět. Poté změňte směr rolování. Po dokončení rolování naneseme na právě rolovanou oblast vhodné sérum (hydratační, depigmentační, vitamínové, s kys. hyaluronovou atd.)

Sérum naneseme ihned po rolování, dokud jsou transportní kanálky do pokožky průchodné. Takto ošetříme všechny oblasti. Na závěr doporučujeme nanést ještě nedráždivý krém např. hydratační, pro citlivou pleť.

Jak často ošetření provádět?

Po ošetření by nemělo být na pleti znatelné dlouhodobější podráždění. Ošetření lze provádět i několikrát týdně, dle snášenlivosti. Pokud je pleť citlivější, tak se doporučuje jedno nebo maximálně dvě ošetření týdně.

Je možné si váleček půjčovat např. se sestrou?

Dermaroller z hygienických důvodů s nikým nesdílejte! Při nedostatečné dezinfekci by mohlo dojít k přenosu infekčních chorob. Stejně jako zubní kartáček slouží i dermaroller pouze jedné osobě.

dermaroller
Pleť nakonec nikdy nezapomeňte zklidnit a dostatečně hydratovat.
Tagy: PleťTips